V Rochesteru ve státě Michigan se Oaklandská univerzita připravuje rozdávat malá nositelná zařízení studentům, která zaznamenávají teplotu pokožky jednou za minutu – nebo více než 1400krát denně – v naději, že budou moci přesně určit časné příznaky koronaviru.Ve městě Plano v Texasu začali zaměstnanci v sídle Rent-A-Center nedávno nosit detektory blízkosti, které zaznamenávají vzájemné blízké kontakty a lze je použít k upozornění na možnou expozici viru.
A v Knoxvillu si zase hráči fotbalového týmu University of Tennessee v průběhu hry zastrčili do blízkosti ramenních polštářků také detektory blízkosti – což pak prý umožnilo lékařům týmu sledovat, kteří hráči mohli strávit více než 15 minut v blízkosti spoluhráče nebo soupeře.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: AZy