Covid: Německo zvažuje lockdown. Merkelová zatím proti

21. 10. 2020 12:02

Nejviditelnější německý expert na boj s koronavirem, virolog Christian Drosten, prý uvažuje o uzavření Německa do celoplošné karantény. Uvažuje o lockdownu. Německá kancléřka Angela Merkelová je zatím proti.

Covid: Německo zvažuje lockdown. Merkelová zatím proti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Velvyslanectví Německé spolkové republiky v Praze
reklama

Německý virolog Christian Drosten, který řídí opatření přijímaná v boji s koronavirem, prý uvažuje o krátkodobém uzavření Německa do karantény. V Německu je sice situace lepší než v Česku, ale i tam se situace zhoršuje a Drosten nechce ponechat nic náhodě.

Anketa

Máte důvěru ke zpravodajství a publicistice ČT?

6%
94%
hlasovalo: 21279 lidí

O plánu německého experta informoval české čtenáře Zdravotnický deník.cz, který zprávu převzal od serveru německého listu Handelsblatt.

Německá kancléřka Angela Merkelová se ale snaží kompletnímu lockdownu vyhnout. „Nemůžeme si to dovolit také z ekonomických důvodů,“ uvedla.

Expert německé sociální demokracie pro oblast zdravotnictví Karl Lauterbach se však s Drostenem shoduje, že by lockdown Německu pomohl. Drosten na sociální síti Twitter napsal, že by lockdown bylo možné vyhlásit během podzimních či vánočních prázdnin, protože karanténa vyhlášená v těchto obdobích by neměla tak velký dopad na německou ekonomiku.

Drosten se odvolává na britskou studii, která ukazuje, že krátkodobý lockdown stanovený kupříkladu na dva týdny, pomůže zastavit exponenciální růst epidemie a jeho ekonomické dopady jsou menší, než kdyby se ponechal epidemii volný průchod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec nadějí Pavla Novotného? Petr Fiala to utnul. Až překvapivě ostře

19:21 Konec nadějí Pavla Novotného? Petr Fiala to utnul. Až překvapivě ostře

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se opakovaně pustil do kritiky své strany, naposledy prohlás…