Covid? Přestárlá populace, to je problém. Vědec promluvil

21.12.2020 10:43

Imunolog Jiří Šinkora se rozepsal na svém facebookovém profilu ohledně vakcíny a také ohledně současného typu koronaviru. "Pokud tento koronavirus potřebuje k navození populační (nesnáším slovo stádní) imunity vakcínu, tak jak to bylo při sžívání se s předchozími 4 koronaviry, které se podle všeho svými vlastnostmi od SARS Cov-2 vůbec neliší? To šlo nejspíš úplně přirozeně i bez vakcín," poznamenává Šinkora.

Covid? Přestárlá populace, to je problém. Vědec promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto
reklama

Ve svém facebookovém příspěvku dále uvádí, že zaprvé neexistovala PCR, takže o nich nikdo nevěděl a za druhé lidí nad 75 bylo tak málo, že se prakticky vůbec nezvedla průměrná úmrtnost, takže si pravděpodobně nikdo ničeho nevšiml. 

Anketa

Chcete Pavla Rychetského za prezidenta republiky?

3%
97%
hlasovalo: 11318 lidí

"My tady bojujeme s jiným problémem, a to přestárlou populací, často trpící několika nemocemi a žijící jen díky moderní medicíně. Jasně, udělejme všechno, abychom naše staříky zachránili, lidský život je jedinečný a má pro ty, kterým na něm záleží, neocenitelnou hodnotu. Vakcíny jsou pro opravdu staré lidi velkou a asi jedinou nadějí, ale už by lidé jako jsou..... nebudu jmenovat, měli přestat strašit a politici by měli najít odvahu k rozumnému přístupu. Tohle není válka," poznamenal Šinkora. 

Následně se ptal i na to, kde jsou přehlcené nemocnice. "Zvládali 8 000 COVID pacientů a teď mají méně než 5 000. V Letňanech stojí monstrum, kde cvičí vojsko a nikdy tam žádného pacienta neviděli. Jen tu agónii prodlužujeme a dáváme viru co nejdelší čas. To je jediné, co potřebuje - čas. Jihovýchod Anglie je toho jasným důkazem. Na druhou stranu větší infekčnost je pro nás vlastně dar, bude to rychlejší a rychleji se s tím sžijeme," dodal dále Šinkora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…