Cože? Velvyslanec Remek propaguje sblížení Ruska a USA, a ještě na Sputniku! zahájil Jakub Janda „shitstorm“. Jenže to má háček

30.03.2017 10:40

Politický aktivista ze spolku Evropské hodnoty Jakub Janda je známý svým bojem proti ruské propagandě. Tentokrát zkritizoval českého velvyslance v Rusku Vladimíra Remka za to, že na ruském vládním serveru Sputnik horoval za sblížení Ruské federace a USA.

Cože? Velvyslanec Remek propaguje sblížení Ruska a USA, a ještě na Sputniku! zahájil Jakub Janda „shitstorm“. Jenže to má háček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Jeden ze stavebních kamenů think-tanku Evropské hodnoty je v posledních měsících doslova na roztrhání. Se vším svým mladickým elánem analyzuje zahraniční i domácí politiku a ještě mu zbývá čas na pročesávání prokremelských webů. Dnes dopoledne tak Janda se zcela oprávněným rozhořčením upozornil na rozhovor českého velvyslance Vladimíra Remka v Rusku pro Sputnik.

„Nevíte, co dělá český velvyslanec v Moskvě Vladimír Remek? Kolaboruje se Sputnikem. Je to asi první případ, kdy velvyslanec České republiky dal rozhovor tomuto nástroji vojenské doktríny Ruské federace. Lepší legitimizaci si Kreml nemůže pro své nástroje brutální propagandy přát. Ano, až takhle hluboko se česká diplomacie dostala,“ napsal mladý bdělý analytik na svém facebooku, jehož se snaží dnem i nocí zastavit ruští hackeři.

Zatím však ve svých aktivitách naštěstí nebyli úspěšní, a tak se můžeme díky „bdělému“ oku pana Jandy dozvědět po více než dvou měsících, že bývalý kosmonaut Vladimír Remek poskytl 20. ledna 2017 rozhovor Sputniku, ve kterém se Remek vyjadřuje pro zlepšení vztahů mezi Ruskem a Spojenými státy. „Očekávám, že za Trumpovy administrativy by se měly vzájemné vztahy obou těchto zemí zlepšit. Ale počkejme si raději na skutečné kroky americké strany,“ řekl Remek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…