Cože, pane Kundro? BIS vyšetří, kdo „zpíval“ o údajné otravě Koláře

7. 5. 2020 7:57

Agenti BIS se zlobí. Kvůli úniku informací v kauze ruského občana s ricinem, který mohl být do Prahy údajně poslán na tři pražské komunální politiky - Zdeňka Hřiba (Piráti), Pavla Novotného (ODS) a Ondřeje Koláře (TOP 09) - podala BIS trestní oznámení.

Cože, pane Kundro? BIS vyšetří, kdo „zpíval“ o údajné otravě Koláře
Foto: bis.cz
Popisek: Odznak BIS
reklama

Server Lidovky.cz upozorňuje, že se stalo něco, co se tak často nevidí. Bezpečnostní informační služba podala trestním oznámení v kauze údajného ruského agenta s ricinem, který mohl do Prahy dorazit proto, aby postrašil či snad dokonce ohrozil pražského pirátského primátora Zdeňka Hřiba, starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) a starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). ¨

Vzhledem k tomu, že v minulých dnech došlo k úniku části klasifikovaných informací, což negativně ovlivnilo naši práci, podali jsme trestní oznámení. Z dosavadního šetření vyplývá, že k nezákonnému prozrazení utajovaných skutečností došlo mimo BIS,“ uvedl mluvčí tajné služby Ladislav Šticha.

Trestní oznámení se dostalo na stůl Vrchní státní zástupkyni v Praze Lence Bradáčové, která se však k celé kauze s ohledem na povahu případu odmítla vyjadřovat. Státní zastupitelství bude muset prověřit, zda se někdo dopustil trestného činu ohrožení utajované informace.

Deník N ke kauze doplnil, že šéf BIS Michal Koudelka poslancům potvrdil, že do Prahy skutečně přicestoval diplomat, který je spolupracovníkem ruské tajné služby a pro tři pražské komunální politiky teoreticky může představovat hrozbu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…