Čtenáři Hájkova Protiproudu doufají v návrat Klause

25.08.2013 21:04

Petr Hájek, šéfredaktor serveru Protiproud, odpovídal na dotazy čtenářů. Většina se ptala na návrat Václava Klause do politiky. Obávají se totiž nadcházejících voleb, ve kterých nebudou mít koho volit. Doufají proto v návrat bývalé hlavy státu.

Čtenáři Hájkova Protiproudu doufají v návrat Klause
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Bývalý vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek v pořadu Máte slovo

Hájek nepředpokládá, že by se Václav Klaus zapojil do nějaké současné politické strany. Pokud se rozhodne vrátit, bude to prý překvapivé řešení.

Klaus by měl osobně kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu

Čtenář a bývalý člen ODS Jaroslav Matuška by uvítal, kdyby „prezident Václav Klaus šel osobně jako kandidát v květnových volbách do EP a dále zastřešil všechny síly v Unii, které mají stejné názory“.

Děti už nejsou chráněny ani před pedofilií

Hájek také ocitoval článek čtenářky Lucie Švecové, která brojí proti homosexuálům. Nelíbí se jí zejména snaha pošlapat právo dítěte na zdravý duševní a tělesný vývoj. V dnešním světě ale přestávají být děti chráněny, a to nejspíš i před pedofilií.

„A děti nemohou vyrůstat se svou biologickou rodinou, protože heterosexuální rodiče v nich ‚podporují rodové stereotypy‘,“ uvádí Švecová. Pokud prý rodiče chtějí vychovat děti morálním způsobem tak, aby se zdravě vyvíjely duševně, mravně a duchovně, jsou pak souzeni za netoleranci a popírání svobody dítěte.

Autorka také hromuje nad povolováním adopcí homosexuály a zaváděním sexuální výchovy. Lidem jde prý o zničení morálních hodnot slušné společnosti.

Protiproud je odvážný, provokativní a na hraně

Jeden ze čtenářů, Eduard, pochválil ProtiProud za to, že se věnuje různým tabu – historickým, společenským i vztahovým. „Zabýváte se věcmi kontroverzními, z nezvyklého úhlu, nebojíte se jít proti rozšířenému názoru. PP je odvážný, provokativní a na hraně,“ ocenil Eduard.

Zároveň ale Hájka vyzval, aby během kritizování pádu vlády a dávání do souvislosti s Temelínem také napsal, co by taková zakázka mohla českému státu přinést. Také upozornil na články o výživě, které jsou na ProtiProudu prý povrchní.

Poezie o padající vládě a staré době

Hájek na to odpověděl, že souhlasí s nutností Temelína. Přesto odkázal na článek, ve kterém souvislosti vysvětluje: „Šokující rozuzlení motivů protivládního puče: Temelín dostavějí buď Rusové – nebo Číňané! A prokurátor Ivo Ištvan konečně přiznal: Školili mě Američané.“

V otázce zdraví prý Hájek čerpá z nejpoučenějších zdrojů, články konzultuje s odborníky. Na závěr Hájek ocenil poezii čtenáře Eduarda, který napsal: „Padají vlády a není kde se ptát, v čím je to zájmu a co ještě se může stát. Mám pocit, jako by se stará doba vrátila, a zase co je správné, určují média. Není už čas ani pro Petra Nečase, ještě není tma, ale stmívá se.“

  • Všechny příspěvky čtenářů serveru Petra Hájka ČTĚTE ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhodit z okna! Pavel Svoboda před Hradem burcoval dav proti Zemanovi. Hayato Okamura vzýval Masaryka a pak...

21:39 Vyhodit z okna! Pavel Svoboda před Hradem burcoval dav proti Zemanovi. Hayato Okamura vzýval Masaryka a pak...

Iniciativa Milion chvilek pro demokracii na poslední masové protivládní demonstraci na Letné mířené …