Čtenářka píše: Dejte už Rathovu tatínkovi pokoj

28.06.2012 11:31

Text o otci Davida Ratha, prezentovaném jako „Doktor strach,“ byl přes čáru. To si myslí i čtenáři, kteří čtou časopis Reflex již mnoho let. Na dopisové stránce nejnovějšího čísla se objevila i stížnost, že takovým „kopáním do mrtvol“ deník klesá na úroveň bulváru.

Čtenářka píše: Dejte už Rathovu tatínkovi pokoj
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně
reklama

Týdeník Reflex zveřejnil na dopisové stránce „vy- my“ dvě reakce na obsáhlou reportáž, která před dvěma týdny přinesla „příběh práskače, který vychoval zloděje.“ Jednalo se o obsáhlý portrét otce Davida Ratha, kterému se podle redaktorů mezi pražskými lékaři přezdívalo „Doktor strach.“ Reportáž samotná prezentovala curicullum uznávaného endokrinologa Ratmíra Ratha, ale především se zabývala jeho spoluprací s StB a jeho rolí obávaného zkoušejícího u atestací.  

„Pět stran textu a k tomu titulní strana, to je pozornost, kterou si donedávna mediálně neznámý Ratmír Rath vysloužil od časopisu Reflex. A není příliš o co stát, protože se o něm píše především jako o spolupracovníkovi a později agentovi Státní bezpečnosti. Aby týdeník zdůvodnil, proč mohl prolomit jedno tabu novinářské etiky, a to tezi, že za své skutky je každý zodpovědný sám a novinářům nepřísluší kádrovat jeho nejbližší, tvrdí, že Ratmír Rath si o pozornost médií řekl sám tím, že se ke kauze svého syna tak často vyjadřoval,“ napsaly tehdy o textu Parlamentnilisty.cz.

Další ze čtenářek však lituje, že duch, který kdysi vládl v Reflexu, zmizel v nenávratnu. Spolupráce s StB by prý s odstupem více než dvaadvaceti let nebyla zajímavá u kteréhokoliv lékaře, pokud by nebyl otcem ve vazbě sedícího politika. „Podle mediálního odborníka Karla Hvížďaly takovéto téma nepřekvapí u bulváru, protože ten může všechno a neplatí pro něj žádná etická pravidla,“ připomíná čtenářka. Mrzí ji, že časopis, který čte už mnoho let, klesl na takovou úroveň. Ona sama nechce fandit Rathově rodině, ale nelíbí se jí, jakou z poslancova otce udělal obludu. „Trochu to celé i s titulní stranou připomíná kopání do mrtvol,“ uzavírá čtenářka. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti

10:44 Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti

Hnutí Trikolóra je přesvědčeno, že magistrát pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nerespektuj…