Čuba je stále nepřítomen, plat bere plný. Vedení Senátu už prý přemýšlí, co s absentérem provést

26.05.2017 15:14

Jednaosmdesátiletý František Čuba byl nazýván tvůrcem slušovického zázraku. Dnes by se o něm dalo říci, že je svého druhu i senátorským zázrakem. Do horní komory parlamentu usedl dnes jednaosmdesátiletý Čuba v roce 2014. Zvláštní na jeho působení v horní komoře je fakt, že už tam devět měsíců nebyl, ale plat senátora a senátorské náhrady pobírá dál – včetně náhrad na cestování do Prahy. A vedení Senátu se to přestává líbit.

Čuba je stále nepřítomen, plat bere plný. Vedení Senátu už prý přemýšlí, co s absentérem provést
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba, někdejší šéf JZD Slušovice
reklama

Server Blesk.cz upozorňuje, že František Čuba pobírá senátorský plat se senátorskými náhradami v celkové výši 120 tisíc. Náhrady přitom zahrnují i cestovné z Moravy do Prahy na jednání Senátu. Na tomto typu náhrad Čuba vyinkasoval za 9 měsíců asi 360 tisíc, aniž by byl byť jednou jedinkrát  přihlášen na hlasování. Vedení horní parlamentní komory se to přestává líbit, ale faktem je, že nemají k dispozici žádné nástroje, kterými by bylo možné dotlačit Čubu k tomu, aby buď dojížděl do Senátu, nebo se svého postu v horní komoře vzdal, nebo odešel na nemocenskou, čímž by se jeho příjem snížil.

Žádá proto předsedu SPO Jana Velebu, aby si z Čubou promluvil. Strůjce slušovického zázraku byl zvolen právě za tuto stranu. Veleba přislíbil, že tak učiní.

Jiří Čuba v Senátu nebyl už tři čtvrtě roku kvůli svým dlouhodobým zdravotním problémům. Vzhledem k jeho věku je to pochopitelné. Místopředseda Senátu Jíří Šesták serveru prozradil, že se s kolegy snažil tuto situaci řešit, ale horní parlamentní komora fakticky nemůže udělat skoro nic.

„Je to věc především jeho voličů. Věděli, koho volí, že je to starší člověk. Měli zvážit tato rizika,“ zdůraznil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středověk českých liberálů: Z Hany Lipovské udělali čarodějnici, píše ekonom Pikora. Páter Halík, koncil v Kostnici

10:04 Středověk českých liberálů: Z Hany Lipovské udělali čarodějnici, píše ekonom Pikora. Páter Halík, koncil v Kostnici

„Čarodějnice Lipovská už letí na Kavky,“ napsal ekonom Vladimír Pikora a pustil se do obhajoby nové …