Čuba mandát zastupitele nesloží, přesvědčila jej podpora voličů

14.10.2012 14:30

Tvůrce legendárního slušovického družstva František Čuba mandát zastupitele Zlínského kraje, který získal v letošních volbách jako kandidát Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ), nesloží. Čuba kandidoval z posledního místa, po zvolení netoužil. Po volbách uvažoval o tom, že mandát složí a uvolní místo dalšímu kandidátovi v pořadí. Nakonec jej ale voličská podpora přesvědčila, aby v zastupitelstvu zůstal.

Čuba mandát zastupitele nesloží, přesvědčila jej podpora voličů
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba

"Samozřejmě, že mě podpora potěšila. To se ani nemusíte ptát," komentoval výsledek voleb, kdy se mu podařilo díky 2530 hlasům přeskočit i lídra kandidátky Lubomíra Nečase. Před volbami prý zdaleka takové ambice neměl.

Více hlasů, než vůbec čekal

"Nechtěl jsem do politiky vůbec jít, nakonec mě přesvědčil Miloš Zeman," připomněl Čuba. Předpokládal prý, že může dostat tak 100 až 200 hlasů. Nakonec jich bylo několikanásobně více. "Teď nesmím cuknout. Oslovila mě spousta lidí, kteří by to brali jako zradu," uvedl Čuba.

"Hrozně si tohoto rozhodnutí pana Čuby vážím. Budeme se snažit, aby pod naši dikci v kraji spadalo i zemědělství," reagoval předseda SPOZ Vratislav Mynář. Právě zemědělství se Čuba hodlá v zastupitelstvu věnovat. Na dotaz ČTK připustil, že by zřejmě neodmítl místo radního pro tuto oblast. Do vrcholného vedení kraje, například jako náměstek, ale vstupovat nehodlá. Co se případné koalice týče, Čuba nemá vyhraněný názor.

Zelenina, květiny a hostýnská voda

"Je mi jedno, kdo vládne. Důležité je, co dělá. Mám ale názory levicové," poznamenal Čuba s tím, že si dovede představit i koalici zemanovců s ČSSD a komunisty. Čuba už před volbami zaujal svým návrhem na využití holešovské průmyslové zóny. Podle něj by se v ní měla ve sklenících pěstovat zelenina a květiny, čerpat a prodávat hostýnská voda, část areálu by měl sloužit polnímu hospodářství a v části by mělo vzniknout zázemí pro turisty.

Zemanovci obsadili v letošních krajských volbách ve Zlínském kraji ziskem 7,21 procenta hlasů šesté místo a získali čtyři mandáty. Šestasedmdesátiletý Čuba je vůbec nejstarším zvoleným kandidátem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

22:22 Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

„Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety, trčí celé …