Čunek uklidnil: Pro covid vše máme. A přidáme

15. 10. 2020 7:03

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek v rozhovoru pro Rádio Impuls uvedl, že Zlínský kraj otevře další školy pro děti zdravotníků. Rovněž podle něj kraj počítá, kolik má v nemocnicích volných pracovních pozic a kolik mediků by mohl poslat do jednotlivých zařízení.

Čunek uklidnil: Pro covid vše máme. A přidáme
Foto: Archiv PL
Popisek: Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek
reklama

„Virus tu bude, můžeme se vztekat, jak chceme, ale život nejde dlouhodobě zavřít a ani virus. K imunizaci musí dojít. Musíme teď hlavně virus zbrzdit, aby to náš nemocniční systém utáhl,“ uvedl Čunek.

„Nyní máme dostatek lůžek a dostatek náhradních kapacit, vytvořili jsme je v různých areálech, v hotelech a dalších. Lůžka pro nejtěžší pacienty jsou zaplněná z poloviny,“ pokračoval s tím, že všechny zlínské nemocnice již mají dvě až tři oddělení pro covidové pacienty.

Co však může brzy výrazně chybět, je personál. „Kraj počítá, kolik má v nemocnicích volných pracovních pozic a kolik mediků by mohl poslat do jednotlivých zařízení, abychom doplnili sestry, které odejdou na ošetřování členů rodiny, když děti zůstaly doma,“ pokračoval.

Podle Jiřího Čunka je potřeba zajistit pracovníkům v integrovaném záchranném systému a sociálních službách maximální servis, aby mohli pokračovat v boji s koronavirem.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

„Vytvořili jsme podmínky, abychom jim děti mohli ráno odebírat. Je vytvořený systém, kdy je budeme vodit do školy a do školek, jenom abychom je udrželi v práci,“ popsal.

Tato služba by prý měla fungovat především pro sestry, které slouží na odděleních ARO. „Ty ARO sestry mají tak výraznou specializaci, že je nenahradí ani lékař. S ohledem na ně musí dojít k vylepšení celého systému,“ doplnil hetjman.

Dnes byl první den, kdy si vyzkoušeli, že tento systém skutečně funguje. „Funguje to, a dokonce budeme přidávat další školy, kde bude postaráno o děti maminek, které potřebujeme u těchto lůžek,“ uzavřel končící hejtman Zlínského kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…