Cyril Svoboda kárá národ. V kauze dětí v Norsku se prý chováme směšně, včetně prezidenta

10.10.2015 19:48

Někdejší ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) má za to, že se v kauze Evy Michalákové a jejích synů chováme směšně. Využíváme totiž diplomatických nástrojů, které se používají zpravidla jen v okamžiku, kdy mezi dvěma státy hrozí vypuknutí války.

Cyril Svoboda kárá národ. V kauze dětí v Norsku se prý chováme směšně, včetně prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cyril Svoboda

Exministr zahraničí Cyril Svoboda má za to, že Česko reaguje přehnaně, pokud jde o kauzu bratrů Michalákových v Norsku. Norsko je demokratickou zemí, kde o podobných kauzách rozhodují příslušné orgány. Pokud se chceme zachovat správně, musíme respektovat norský právní systém. „Myslím, že Česká republika vypadá ve světě směšně,“ poznamenal Svoboda pro server Týden.cz.

Místo toho prezident uvažuje o stažení českého velvyslance z Norska, Svobodův nástupce v úřadě Lubomír Zaorálek zasílá do království ostré nóty a mnozí čeští politici, nevyjímaje ani Svobodovy kolegy z KDU-ČSL, se předhánějí v tom, kdo odsoudí Norsko hlasitěji a co nejdůrazněji.

To samozřejmě neznamená, že se paní Michaláková nemůže bránit zákonnými prostředky proti norským rozhodnutím, ale politici by se do toho plést neměli.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…