Cyril Svoboda kárá národ. V kauze dětí v Norsku se prý chováme směšně, včetně prezidenta

10.10.2015 19:48 | Zprávy
autor: mp

Někdejší ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) má za to, že se v kauze Evy Michalákové a jejích synů chováme směšně. Využíváme totiž diplomatických nástrojů, které se používají zpravidla jen v okamžiku, kdy mezi dvěma státy hrozí vypuknutí války.

Cyril Svoboda kárá národ. V kauze dětí v Norsku se prý chováme směšně, včetně prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cyril Svoboda

Exministr zahraničí Cyril Svoboda má za to, že Česko reaguje přehnaně, pokud jde o kauzu bratrů Michalákových v Norsku. Norsko je demokratickou zemí, kde o podobných kauzách rozhodují příslušné orgány. Pokud se chceme zachovat správně, musíme respektovat norský právní systém. „Myslím, že Česká republika vypadá ve světě směšně,“ poznamenal Svoboda pro server Týden.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…