Na úvod poznamenala, že je nezbytné čelit dezinformacím, které nepochybně ovlivňují část voličů, ale nesmíme si myslet, že se tento boj proti dezinformacím odehraje jen a pouze na školách.
„Mediální výchova je určitě významná, ale jako bývalá ministryně školství si myslím, že škola nemůže spasit všechno,“ poznamenala Valachová. Pro boj s dezinformacemi by možná bylo lepší, kdyby se v žácích a studentech posilovaly občanství a vztah k České republice. Dnešní mladí lidé musejí vědět, že budoucnost této země leží i na jejich bedrech. „My se chováme občas trochu jako alibisti a myslíme si, že ta škola všechno spasí, ale ono je to na nás, na rodičích. Ale také na nás, na politicích, protože politici mnohdy ty dezinformace sami šíří, a to je ostuda,“ rozzlobila se dáma.
„Já jsem jednoznačně proti. Osobně si myslím, že referendum o Czexitu je velmi populisticky představováno české společnosti,“ vyrovnala Valachová. Připomněla, že v Británii určitá skupina politiků prosadila referendum a v kampani prosazovala Brexit, jenže když dosáhli svého, tak většina z těchto politiků zmizela ze scény a problémy, které Brexit přinesl, musejí řešit jiní politici.
Příklad Británie podle Valachové ukazuje, že by nás odchod z EU výrazně poškodil.
„Raději udělejme referendum o tom, jestli zdvojnásobit důchody pro naše občany. To je téma pro nás. Ne Czexit,“ zdůraznila Valachová s tím, že ČSSD vždy bránila demokratické směřování země a naše členství v EU je podle dámy jasnou součástí tohoto demokratického směřování.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp