Další kvóty. V Německu vymýšlí, jak dostat přistěhovalce na posty soudců

01.10.2024 16:52 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Němečtí sociální demokraté plánují naordinovat svým občanům novou medicínu, aby se zlepšilo soužití původních Němců a imigrantů. Do Vánoc chtějí sociální demokraté prosadit migrantské kvóty na úředníky a soudce. Jinými slovy, imigranti by v Německu měli obsadit některé úřednické posty, a dokonce i některá křesla soudců.

Další kvóty. V Německu vymýšlí, jak dostat přistěhovalce na posty soudců
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Německá média v čele s deníkem Bild upozorňují na plán německých sociálních demokratů kancléře Olafa Scholze. Jeho stranická kolegyně a ministryně vnitra Nancy Faeserová chce zavést kvóty pro imigranty. Členka vlády si přeje, aby část úřednických postů, ale i postů soudců dostali migranti.

Server Deníku Bild však varuje, že tento plán může být vodou na protiimigrantskou rétoriku Alternativy pro Německo (AfD). „Kritici však varují před rozdělením společnosti a vidí v něm ‚státní reklamní kampaň pro AfD‘,“ napsal k tomu Bild.

Nancy Faeserová chce, aby se alespoň v části státní správy i v soudnictví odrážela stávající společenská diverzita Německa. Právě proto chce do Vánoc připravit zákon o kvótách. U federálních soudů a úřadů by podle informací deníku Bild měla existovat kvóta pro lidi s přistěhovaleckým původem. Přesná výše kvót však prozatím zůstává nejasná.

„Zákon o participaci je vlastně projekt, na kterém se vládní koalice dohodla ve své koaliční smlouvě,“ říká mluvčí poslaneckého klubu SPD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

PURL

Tvrdíte, že jste proti našemu zapojení, a že jste o tom nevěděli, ale váš ministr Zůna tvrdí, že o všem věděl, tak jak to vysvětlíte? A můžete mi sdělit, co jste v otázce obrany a bezpečnosti splnili z vašich předvolebních slibů? Za mě nic, spíš úplně naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To už je podruhé.“ Boudu od ČT si Nacher nenechal líbit

9:15 „To už je podruhé.“ Boudu od ČT si Nacher nenechal líbit

Česká televize nalákala vládního poslance Patrika Nachera (ANO) na hodnocení prvního půlroku vlády, …