Další ministerstvo, další průšvih s IT zakázkou. Byla to černá díra, zuří Zaorálek kvůli projektu, který běží už od Hermana

28.02.2020 9:39

Po předražených dálničních známkách rezortu dopravy a pondělním zásahu policie na Ministerstvu práce a sociálních věcí kvůli informačnímu systému na vyplácení dávek přichází další případ, kdy se nezvládlo sjednat IT smlouvu. „Projekt Czechiana byl černá díra,“ uvedl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), jak píše server e15.cz.

Další ministerstvo, další průšvih s IT zakázkou. Byla to černá díra, zuří Zaorálek kvůli projektu, který běží už od Hermana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Ministerstvo kultury těsně před podpisem smlouvy vycouvalo ze své největší IT zakázky – projektu Czechiana za téměř 450 milionů korun. Portál měl od října umožnit on-line přístup k obrazovým, textovým, audiovizuálním a zvukovým materiálům.

„Projekt byl megalomanský a nadbytečný,“ řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Na zastavení zakázky bez postihů a právních důsledků zbývalo podle něj jen pár dnů. 

Projekt Czechiana se připravoval několik let a vláda jej schválila loni v dubnu. Rozjel se už za působení Daniela Hermana z KDU- ČSL v Sobotkově vládě.

Celá věc byla podle Zaorálka spravována velmi podivným způsobem. „Byla to černá díra. Budeme provádět audit,“ upřesnil ministr Zaorálek, který nevyloučil personální postihy, které budou záviset na výsledku hloubkové kontroly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD. Okamura se chce bránit i u soudu

11:08 Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD. Okamura se chce bránit i u soudu

Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD. „Stránce hrozí …