Další ministerstvo, další průšvih s IT zakázkou. Byla to černá díra, zuří Zaorálek kvůli projektu, který běží už od Hermana

28.02.2020 9:39

Po předražených dálničních známkách rezortu dopravy a pondělním zásahu policie na Ministerstvu práce a sociálních věcí kvůli informačnímu systému na vyplácení dávek přichází další případ, kdy se nezvládlo sjednat IT smlouvu. „Projekt Czechiana byl černá díra,“ uvedl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), jak píše server e15.cz.

Další ministerstvo, další průšvih s IT zakázkou. Byla to černá díra, zuří Zaorálek kvůli projektu, který běží už od Hermana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Ministerstvo kultury těsně před podpisem smlouvy vycouvalo ze své největší IT zakázky – projektu Czechiana za téměř 450 milionů korun. Portál měl od října umožnit on-line přístup k obrazovým, textovým, audiovizuálním a zvukovým materiálům.

„Projekt byl megalomanský a nadbytečný,“ řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Na zastavení zakázky bez postihů a právních důsledků zbývalo podle něj jen pár dnů. 

Projekt Czechiana se připravoval několik let a vláda jej schválila loni v dubnu. Rozjel se už za působení Daniela Hermana z KDU- ČSL v Sobotkově vládě.

Celá věc byla podle Zaorálka spravována velmi podivným způsobem. „Byla to černá díra. Budeme provádět audit,“ upřesnil ministr Zaorálek, který nevyloučil personální postihy, které budou záviset na výsledku hloubkové kontroly.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

A vy máte řešení klimatické změny která nepočká?

Zatím to vaše řešení ubližuje nemajetným lidem. Nebo jste před lety nausilovali o změnu kotlů z pevných na plyn či elektrické kotle ???? Ty plynové plánujete zrušit, či ne ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…