Další pozdvižení v Dubí: Salmonela v prodejně kebabu!

19.08.2018 13:42

Po demonstraci v Dubí na Teplicku, kde v sobotu zasahovala policie, když na shromáždění krajní pravice napadli reportéra ParlamentníchListů.cz, přichází další perla. Tentokrát ze strany Státní veterinární správy, která kvůli salmonele nařídila zavřít v Dubí prodejnu kebabu.

Další pozdvižení v Dubí: Salmonela v prodejně kebabu!
Foto: red
Popisek: Starosta Petr Pípal

Stažení více než tuny polotovaru pro přípravu kuřecího kebabu nařídila Státní veterinární správa. Po zjištění problému byla provozovateli v Dubí na Teplicku až do odvolání pozastavena výroba. Zpracovatel koupil od polského dodavatele kuřecí stehna, která zpracovával na masné polotovary.

V těch však laboratorní vyšetření prokázalo přítomnost salmonely. Jedovatým polotovarem pak zásoboval poskytovatele rychlého občerstvení v různých regionech. Jestli došlo ke kontaminaci masa při výrobě kebabů, nebo jestli zdrojem nákazy byla zpracovávaná surovina, Státní veterinární správa zatím neví. „V současné době probíhá stahování polotovarů od odběratelů. Jak velkou část zásilky se podaří stáhnout, budeme vědět až po skončení stahování," uvedl zástupce mluvčího Petr Majer.

S provozovatelem bylo zahájeno správní řízení, hrozí mu pokuta až ve výši 10 milionů korun. S výrobou bude moct pokračovat, až budou všechny odebrané vzorky v pořádku.

  • Původní zdroj ZDE

Demonstrace a napadený novinář PL

Za víkend se tak jedná už o druhý incident, který se v Dubí odehrál a získal pozornost médií. V sobotu zde Dělnická strana sociální spravedlnosti Tomáše Vandase svolala protest v reakci na potyčku, ke které došlo na zdejším koupališti, mezi Romkou a neromkou, údajně kvůli dětem na brouzdališti. A pořádně to zde vřelo.

Deset minut před jednou postávalo v Dubí asi 200 demonstrantů. Proč přišli? DSSS tvrdí, že odpovědní politici a média k incidentu na koupališti mlčí, ale ona mlčet nehodlá. „Jsme přesvědčeni, že nemůžeme mlčet a přehlížet toto násilí, jako tak činí odpovědní politici a média. Situace je opravdu vážná a takových útoků a rasistických incidentů vůči většinové společnosti přibývá, ale nemluví se o nich,“ stojí v prohlášení uveřejněném na internetových stránkách partaje.   

Konflikt mezi novinářem Vítem Hassanem z Parlamentních listů a účastníky akce nastal krátce po začátku projevu předsedy Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáše Vandase. „Přijel jsem sem fotit tuto akci. Nikomu jsem nic nedělal. Začali mě vytlačovat, vyzývat k boji, já jsem je absolutně ignoroval. Udělal jsem pár fotek a jeden mě začal tahat za foťák, tak jsem šel pryč. Schytal jsem několik ran," řekl Hassan s tím, že podá trestní oznámení.

„Přijde mi neuvěřitelné, že na akci, svolané na podporu člověka napadeného přesilou, dojde k úplně stejné situaci,“ uvedl fotoreportér Hassan. Ten má bohaté zkušenosti z akcí tohoto typu, včetně protestů proti Mezinárodnímu měnovému fondu v Hamburku, či v ČR z demonstrací Okamurovy Svobody a přímé demokracie. Takové chování však prý zažil poprvé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval

15:08 Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval

Pirátský poslanec Tomáš Martínek odpověděl čtenářům Parlamentních listů na jejich dotazy. Při tom oz…