Další šetření, další zadržení. Tentokrát u celníků na Ukrajině

12.02.2023 7:35 | Ze sítí
autor: mp

Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny, ujistil spoluobčany, že pokračuje boj jak proti ruskému agresorovi, tak proti vnitřnímu nepříteli, s korupčními silami. V celní správě Ukrajiny došlo podle Zelenského k dalším pověrkám a k zadržení dalších osob. Pár slov věnoval i zemětřesení v Turecku, kde tým ukrajinských záchranářů pomáhá hledat přeživší.

Další šetření, další zadržení. Tentokrát u celníků na Ukrajině
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tentokrát svou promluvu ke spoluobčanům zahájil myšlenkou na oběti zemětřesení v Turecku a v Sýrii. Vyrazil prý na turecké velvyslanectví, aby vyjádřil upřímnou soustrast tureckému lidu. Potvrdil, že na Ukrajině dál pracuje tým ukrajinských záchranářů a vedle toho probíhá prověřování, zda jsou mezi oběťmi zemětřesení i občané Ukrajiny.

Svým spoluobčanům dále prozradil, že probíhají další šetření, případně i další zadržení v celní správě Ukrajiny ve snaze dál bojovat proti korupci a posílit tuto instituci tak, aby odolala vnějším i vnitřním tlakům. „A chci poděkovat všem pracovníkům našeho obranného a bezpečnostního sektoru a všem příslušníkům orgánů činných v trestním řízení, kteří se starají o stát, kteří svou prací stát posilují a kteří nejen navrhují, jak ukrajinské instituce posílit, ale také dávají v tomto posilování výsledky,“ pravil Zelenskyj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Ing. Jana Krutáková byl položen dotaz

Kdy už ponese vládní představitel odpovědnost za svá slova a činy?

Ptáte se vy a já mám odpověď - pravděpodobně až po volbách, což se ukazuje, že mnohdy může trvat. Můj dotaz tedy je, jestli není na čase schválit přímou odvolatelnost politiků voliči? Mě přijde, že těch důvodů, kdy by to bylo třeba je čím dál víc a bylo to i za vaší vlády. Třeba kauza kolem bitcoinů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka poslal Tchaj-wanu vzkaz ohledně Evropských hodnot

4:43 Macinka poslal Tchaj-wanu vzkaz ohledně Evropských hodnot

Tchajwanská vláda dlouhodobě financuje neziskovou organizaci Evropské hodnoty. Ministr zahraničních …