Další tragédie v Afghánistánu. Tentokrát je mrtvých více

15.08.2018 17:53 | Zprávy
autor: kas

Zatímco Česko stále řeší tři vojáky, které zabil sebevražedný atentátník, válka v Afghánistánu pokračuje. Až 39 vojáků afghánské armády a příslušníků policie zabil Tálibán, když zaútočil na základnu na severu Afghanistánu. A další tragédie se odehrála v Kábulu, hlavním městě. Zde se na univerzitě odpálil sebevražedný atentátník. Počet obětí je zatím 48. Informoval o tom americký New York Times.

Další tragédie v Afghánistánu. Tentokrát je mrtvých více
Foto: Milan Kozelka
Popisek: Sbírka se z ÚVN v Praze přesunula do Kábulu.

Útok na základnu byl podle anonymního příslušníka afghánské policie dílem stovek Tálibánců, kteří před úsvitem zaútočili na dvě jednotky afghánských ozbrojených sil v provincii Baghlán. Podle oficiálních zdrojů boj trval pět hodin a padlo v něm 30 vojáků a devět policistů. Dva vojáci byli zraněni. Podle místního radního Ferozuddina Aimaqa byl však počet mrtvých vojáků 45 a policistů osm. Také on potvrdil, že vládní síly bitvu prohrály, a dodal, že Tálibán se zmocnil zbraní a vybavení. Je to v nedávné době už druhý útok na vojenskou základnu. V pondělí opět na severu v provincii Fárjáb Tálibán zabil či zajal 106 vojáků afghánské armády. Podle poručíka, kterému se podařilo uniknout, 21 vojáků padlo, 33 bylo zraněno a zbytek se vzdal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroň osvobozen. Přelomový rozsudek v Německu

20:31 Bystroň osvobozen. Přelomový rozsudek v Německu

„Justice se odvrátila od Orwella zpět ke svobodě projevu,“ prohlásil europoslanec Petr Bystroň poté,…