Další uniklé "kompro" od Hillary Clintonové. Tentokrát jej sháněla na ženu, která obvinila manžela Billa ze znásilnění

16.10.2016 8:39

Boj Clintonové a Trumpa dál nabírá na obrátkách. Americký deník Washington Post uveřejnil další e-maily ze serveru WikiLeaks. Ty naznačují, že tým Hillary Clintonové hledal kompromitující materiály na ženu, která v roce 1999 obvinila Billa Clintona, že ji znásilnil. Tým demokratické kandidátky na prezidentku však odmítá na obvinění serveru WikiLeaks jakkoli reagovat s odůvodněním, že jde o ruský pokus ovlivnit americké volby.

Další uniklé "kompro" od Hillary Clintonové. Tentokrát jej sháněla na ženu, která obvinila manžela Billa ze znásilnění
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton
reklama

E-maily Hillary Clintonové, které uveřejňuje server WikiLeaks, podle serveru deníku Washington Post ukazují, že se tým exprezidenta Billa Clintona snažil najít nějaké kompromitující materiály na žalobkyni Juanitu Broaddrickovou, která Clintona v roce 1999 obvinila, že ji v roce 1978 znásilnil. Poradci Billa a Hillary Clintonových se připravovali na situaci, že Broaddricková vystoupí v prezidentské kampani. 6. ledna tohoto roku ostatně na sociální síti Twitter napsala, že byla Clintonem znásilněna.

„Bylo mi 35, když mě generální prokurátor Bill Clinton znásilnil a jeho manželka Hillary se mě snažila umlčet... Dnes je mi 73 a ten čin nikdy nezmizel,“ napsala Broaddricková.

Clintonovi na tweet oficiálně nijak nereagovali, ale e-maily, které má WikiLeaks k dispozici, ukazují, že poradci Hillary Clintonové připravovali obranu. Na světlo se tak znovu dostal např. dokument, v němž Juanita Broaddricková pod přísahou popřela, že by ji Bill Clinton obtěžoval. V souvislosti s aférou Billa Clintona a Moniky Lewinské Broaddricková naznačila, že pod přísahou neříkala pravdu.

Celý text naleznete zde.

WikiLeaks tvrdí, že má k dispozici až 50 tisíc e-mailů z týmu Clintonových a hodlá je postupně uvolňovat. Americké tajné služby tvrdí, že server spolupracuje s Ruskem a snaží se ovlivnit prezidentské volby ve Spojených státech. Clintonová z tohoto důvodu odmítá na uveřejňované e-maily jakkoli obsáhleji reagovat.

„Donald Trump fandí ruské snaze ovlivnit naše volby prostřednictvím trestného činu, který připomíná aféru Watergate, ale v mnohem masovějším měřítku. Jsme svědky opětovné snahy ukrást soukromé dokumenty a s jejich pomocí ovlivnit volby, jenže tentokrát nejde o kartotéky, ale o e-maily. A za pokusem stojí zahraniční vláda,“ poznamenal k tomu mluvčí prezidentské kampaně Clintonové Glen Caplin.

Broaddricková však nadále trvala na svém a zopakovala svůj příběh i na tiskové konferenci Donalda Trumpa pořádané krátce před druhou debatou prezidentských kandidátů, která proběhla 9. října. Teď se mílovými kroky blíží debata třetí a poslední. Před ní Clintonová nad Trumpem výrazně vede. Americkému miliardáři notně uškodila kauza zveřejněné nahrávky v roce 2005, v níž si Trump hrubě utahuje z žen. Trump přiznává, že tyto řeči opravdu vedl, ale zlehčuje je jako „obyčejné mužské řeči ze šatny“. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmitec, tohle není Česko. Sáňkovali a bobovali, Němci zakročili. Hamáček by koukal

14:27 Šmitec, tohle není Česko. Sáňkovali a bobovali, Němci zakročili. Hamáček by koukal

To od druhé světové války Německo nepamatuje. V Bavorsku je kvůli lockdownu a opatření proti „neposl…