Další vraždy novinářů na Ukrajině. A teď ji můžeme rovnou přijmout do EU, je to výkvět západních hodnot, dodává ironicky významný slovenský poslanec

18.04.2015 10:08

Nikdo nedovede zajistit západní hodnoty, zejména svobodu médií, tak jako režim prezidenta Porošenka na Ukrajině. Nikdo také nedokáže tak efektivně bojovat s ruskou propagandou. Poslední dění na Ukrajině zhnusilo slovenského poslance Luboše Blahu natolik, že už nenašel jiný recept než černý humor.

Další vraždy novinářů na Ukrajině. A teď ji můžeme rovnou přijmout do EU, je to výkvět západních hodnot, dodává ironicky významný slovenský poslanec
Foto: lassalle.org.pl
Popisek: Ľuboš Blaha

Již během posledních dní se poslanec slovenského parlamentu za stranu Smer Luboš Blaha vyjadřoval k dění na Ukrajině. Po zklidnění bojů, kdy už není možné kritizovat vojenské akce, se podle něj objevilo nové téma, které si prozápadní síly našly: Útoky na ty, kteří odmítají projevovat požadovanou nenávist proti Rusku. Na Slovensku ji prý odstartoval prezident Kiska slovy o „propagandistické válce Ruska na Slovensku“. Na výzvu hlavy státu se prý spustila kanonáda, vidící za každým alternativním názorem moskevskou propagandu. Význačnou osobností mezi těmito bijci se prý stal jistý středoškolský učitel Smatana, který vidí šípy ruských agentů prakticky za jakýmkoliv názorem odchylujícím se od hlavního proudu.

Poslanec následně přidal zamyšlení, že dnes je každý, kdo oponuje zavedené argumentaci, označován za protizápadního a dokonce protievropského, jako by pozice „mopslíka Washingtonu“ pod heslem západních hodnot byla základem evropské integrace.

Celý komentář Luboše Blahy

„Kiskovým vyhlášením došlo k pokusu o legitimizaci totálního útoku na svobodu slova a svobodu myšlení. Politici, ale i běžní občané, kteří si dovolí mít jiný názor, než je propaganda Západu, mají být automaticky považováni za nepřítele režimu, agenty Putina, pátou kolonu, zrádce nebo trolly,“ povzdechl si poslanec.

V posledních hodinách však zjistil, že oproti jiným zemím zde „boj s ruskými agenty“ probíhá ještě mírně. Svému Facebooku totiž svěřil: „Pár dní člověk kvůli domácí politice nesleduje dění na Ukrajině, a hned přijde o několik vražd proruských novinářů.“

Pak s nadsázkou navrhl, aby byla Ukrajina rovnou, bez přístupových rozhovorů přijata do Evropské unie. „Vždyť je to perfektní demokracie, výkvět západních hodnot – teď to dokazuje prakticky denně,“ myslí si poslanec. „Neznám žádný stát, který by tak efektivně bojoval proti ruské hybridní válce. Ruské trolly likvidují jedna radost. A jejich mediální prostředí je čím dál objektivnější a pravdivější – ti, kteří jej špinili ruskou propagandou, už jednoduše nejsou,“ oceňuje v kruté nadsázce Blaha.

Stejně ironicky pak pogratuloval kyjevskému režimu, který se prý mílovými kroky přibližuje k Západu. A bez sarkasmu pak dodal, že to, co se dnes děje na Ukrajině, je nehorázné. „Kolik politických vražd se ještě musí odehrát, aby si toho někdo v EU všiml?“ zamýšlí se.

Z Facebooku Luboše Blahy:

Pár dní človek kvôli vnútornej politike nesleduje dianie na Ukrajine a hneď som prišiel o niekoľko vrážd proruských novinárov... Ja neviem, prečo Ukrajinu rovno nezoberú do Európskej únie, veď to je perfektná demokracia, výkvet západných hodnôt – dokazujú to prakticky denne. Nepoznám žiaden štát, ktorý by tak efektívne bojoval proti ruskej hybridnej vojne. Likvidujú ruských trollov jedna radosť. Ich mediálne prostredie je čoraz objektívnejšie a pravdivejšie – tí, ktorí ho špinili ruskou propagandou, už jednoducho nie sú... aké je to ľahké. Boli definitívne presvedčení... Hip-hip-hurá! Blahoželám tamojšiemu režimu, že sa míľovými krokmi približuje k Západu. Takto by sa neporátal s ruskými trollmi možno ani Smatana. Nech žije Porošenkova Ukrajina! No a teraz vážne, bez irónie: budem sa len opakovať, ale to, čo sa deje na Ukrajine, je nehorázne. Koľko politických vrážd sa ešte musí odorať, aby si to niekto v EÚ všimol? Smutné, veľmi smutné...


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

6:52 Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

V úterním Duelu Jaromíra Soukupa promluvili bezpečnostní expert Andor Šándor a konzultant izraelské …