Daniel Herman na Národní třídě: Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Babiš se asi bojí lidí

17.11.2018 17:32

Lidé začínají chtít, aby existoval soulad mezi osobní slušností a výkonem veřejné funkce, řekl dnes na Národní třídě při uctění památky 17. listopadu poslanec KDU-ČSL a bývalý ministr kultury Daniel Herman, napsala ČTK.

Daniel Herman na Národní třídě: Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Babiš se asi bojí lidí
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Daniel Herman

Považuje to za dobrý signál a ozdravný proces ve společnosti. To, že premiér a předseda ANO Andrej Babiš byl u památníku už v noci, může podle něj souviset s obavami z reakcí lidí. Babiš později napsal, že 17. listopad si připomněl s předstihem, neboť brzy ráno odletěl za svým synem do Švýcarska.

„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí,“ odkázal Herman na dávné heslo bývalého prezidenta Václava Havla, kterého do nejvyšší ústavní funkce vynesly revoluční události roku 1989.

Zástupci KDU-ČSL se na Národní třídu přesunuli průvodem z náměstí Míru, kde v kostele svaté Ludmily podle Hermana vzpomněli na oběti nacistické i komunistické a poděkovali Bohu za svobodu. Římskokatolický biskup Zdenek Wasserbauer u památníku na Národní třídě přednesl modlitbu. Poté lidé zazpívali českou i slovenskou hymnu.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už se perou! Před volbami je v komisi dusno. „Uršula“ má problém

8:21 Už se perou! Před volbami je v komisi dusno. „Uršula“ má problém

Ani nenastoupil. Německý europoslanec Markus Pieper měl reprezentovat v EU malé a střední podniky. J…