Daniela Drtinová dostala cenu. Ale hlásit se k ní nebude ráda

28.07.2021 19:41

Česká televizní moderátorka, novinářka a vystudovaná právnička Daniela Drtinová za svou práci získala ocenění, které ji však příliš nepotěší. Jedná se o anticenu za pseudovědeckou činnost Bludný balvan, kterou jí udělil letos Český klub skeptiků Sisyfos za „excelentní ukázku špatné novinářské práce ve vleku vlastních kognitivních zkreslení“, informuje iDNES.cz.

Daniela Drtinová dostala cenu. Ale hlásit se k ní nebude ráda
Foto: Screen DVTV
Popisek: Václav Klaus a Daniela Drtinová

Do povědomí veřejnosti se Drtinová dostala především díky novinářské a moderátorské práci v projektu DVTV. I když klub Sysifos oceňuje píli Drtinové a její vždy důkladnou připravenost, kritizuje výběr „ezoterických“ hostů. Například různých léčitelů či andělologa, u kterých šla z nepochopitelných důvodů její novinářská dravost stranou, uvádí ve zhodnocení ocenění spolek.

Původní zdroj ZDE.

Podle spolku je v těchto rozhovorech ze strany Drtinové cítit jisté osobní zaujetí pro tyto pseudovědy. Především pak v době covidu se totiž rojilo mnoho dezinformací a lidé nebyli schopni odlišit, co je vědecky podloženo, a co nikoliv. 

„Daniele Drtinové se místo průpravy ve vědecké metodě a kritickém uvažování dostalo velmi důkladného školení ve všem metafyzickém od lidových ezoblábolů po vysokou magii s nutným otevřením mysli až do stavu, kdy vám z hlavy vypadne mozek, vezme nervy na hemisféry a uteče někam za humna,“ přibližuje spolek Sysifos důvody, proč anticenu udělil právě Drtinové.

Bludný balvan je anticena Českého klubu skeptiků Sisyfos, který ji uděluje za „významné příspěvky ke klamání veřejnosti“.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

12:25 Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

Zpěvák a skladatel Tomáš Klus se opět angažuje v tématu ekologie. Tentokrát propaguje solární energi…