Dánsko jde příkladem: Kdo daní v rájích, má s jakoukoliv podporou útrum. Jinde už to chtějí také

20.04.2020 16:32

Dánská premiérka Mette Frederiksenová a členové jejího kabinetu rozhodli, že vláda prodlouží programy pomoci firmám postiženým koronavirovou krizí až do 8. června. Premiérka však také dala jasně najevo, že na pomoc nedosáhnou zdaleka všechny firmy. Miliardy korun budou odepřeny např. těm podnikům, které daní své zisky v zahraničí. A ve Velké Británii se prý ozývají hlasy, že by vláda Borise Johnsona měla jednat obdobně.

Dánsko jde příkladem: Kdo daní v rájích, má s jakoukoliv podporou útrum. Jinde už to chtějí také
Foto: archiv
Popisek: Dánsko, ilustrační foto

Agentura Bloomberg oznámila, že dánská vláda o víkendu prodloužila finanční programy určené firmám postiženým koronavirovou krizi. Sociálnědemokratická premiérka Mette Frederiksenová chce touto cestou do ekonomiky dostat stovky miliard dánských korun a tamní hospodářství co nejdříve postavit na nohy.

Je tu ovšem jedna podmínka. Firmy, které platí daně v daňových rájích, firmy, které i v časech krize vyplácely dividendy či firmy, které v krizi zpětně odkupují své akce, pomoc od státu nedostanou.

Podle serveru The London Economic je polská vláda připravena jednat podobně a ve Velké Británii prý sílí hlasy, které žádají, aby britská vláda Borise Johnsona šla stejnou cestou.

Dánsko spolu s Českou republikou či s Rakouskem patří k zemím, které jako první postupně rozvolňují koronavirová restriktivní opatření. Otevírají se kadeřnictví, své služby budou znovu poskytovat i zubaři. Pro nejmenší děti se také znovu otevřou školy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …