David Rath pořád sedí ve vazbě. A asi tam zůstane

03.04.2013 7:16

David Rath se zřejmě před procesem z vazby nedostane. Včera o tom rozhodoval Krajský soud a s největší pravděpodobností vyhověl stížnostem státního zástupce Jiráta. Jinak by totiž byl už Rath na svobodě. Myslí si to i Rathův obhájce. Informuje o tom MF Dnes.

David Rath pořád sedí ve vazbě. A asi tam zůstane
Foto: hns
Popisek: Rath se svým otcem Ratmírem
reklama

Před dvěma týdny se radoval otec Davida Ratha, složil kauci a myslel, že syn půjde z vazby domů. Okresní soud Praha-východ totiž tehdy připustil dvoumilionovou kauci. Jenže státní zástupce Petr Jirát okamžitě podal proti rozhodnutí dvě stížnosti. A právě Krajský soud o nich rozhodl včera. Pokud by stížnosti zamítl, byl by hejtman propuštěn v řádu hodin. Dá se to alespoň předpokládat, protože propouštěcí procedura v podobných případech prý zabere zhruba dvě hodiny.

MF Dnes píše, že obhájce Adam Černý soudí, že důvody pro vazbu již pominuly. Zejména prý proto, že Rath už nemá žádnou funkci a vliv, aby mohl v trestné činnosti pokračovat a starost o nemocného otce údajně zaručuje, že by se bývalý hejtman nepokusil o útěk. „Právě proto, že vyšetřování skončilo a pan Rath bude brzy obžalován ze závažných trestných činů, jsou podle mě důvody vazby silnější, než byly před tím,“ myslí si naopak Jirát.

Rathovi hrozí 12 let

Rath spolu s dalšími deseti lidmi, píše MF Dnes, prý zmanipuloval 6 zakázek v hodnotě půl miliardy korun. Exhejtman si podle Jiráta řekl o úplatky přes 22 milionů korun a z toho 16 prý již inkasoval. Spis má 48 tisíc stran a podle Jirátova odhadu by proces mohl začít už během léta. Informuje MF Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…