Debatní klub a kruhy v obilí. Novinář a záhadolog odkrývali, co je za tímto jevem

30.08.2014 15:44 | Zprávy

Kruhy v obilí, podobně jako UFO, patří mezi jevy, jejichž původ doposud nedokázal nikdo uspokojivě vysvětlit. Do Debatního klubu o nich přišli pohovořit novinář a publicista Karel Rašín, který přednáší na záhadologických setkáních o únosech do UFO a astrologii, a Jan Frolík, laik, který se zkoumáním a pozorováních těchto jevů dlouhodobě zabývá. Jsou kruhy v obilí lidským výtvorem, nebo dílem nějaké mimozemské civilizace?

Debatní klub a kruhy v obilí. Novinář a záhadolog odkrývali, co je za tímto jevem
Foto: CSO
Popisek: Satelit

Karel Rašín považuje takzvané agrosymboly za výtvor nějaké mimozemské civilizace. Některé jsou prý svojí přesností, rozlohou a geometrickým zpracováním tak složité, že si neumí představit, že by je parta nadšenců dokázala vytvořit během jedné noci bez světla či nějaké navigace ze vzduchu. Na druhou stranu podle něj ovšem existují skupiny lidí, kteří se baví tím, že chtějí ohromit skupinu badatelů a pomocí technologie jsou opravdu schopni kruhy v obilí vyšlapat. Většinou se jim to ale prý nepodaří udělat tak dobře a přesně. Pokaždé jsou údajně v kruzích znatelné anomálie, které prozradí, že v tom má prsty lidská ruka.

Jan Frolík v této souvislosti poukázal na obrazec čipu, který se prý zhruba před rokem objevil v Americe. Nakonec se ukázalo, že se jedná o reklamní tah jedné společnosti, jež si na tuto práci najala tým odborníků, kteří obrazec vytvářeli dva až tři dny. Představa, že někdo dokáže udělat obrazec za jednu noc pomocí baterky, je podle něj naivní. Podle něj za tím stojí nějaká inteligence, která chce s lidstvem navázat kontakt a k tomu používá kruhy v obilí, což je prý způsob komunikace, jenž je otevřen všem lidem bez rozdílu.

Vědecké zkoumání nepomůže, každý tomu musí porozumět sám

Frolík míní, že tomuto „mimozemskému“ způsobu komunikace můžeme porozumět svojí intuitivní složkou, kterou člověk získáváním poznatků hodně potlačil na úkor racionálního já. Civilizace, která kreslí kruhy v obilí, se podle něj tuto spící složku snaží probudit. Její „řeči“ nerozumí všichni a to je prý dobře. Každý si ji může vyložit podle svého.

Vědecké zkoumání kruhů v obilí pak Frolík nepovažuje za šťastný způsob, jak odhalit podstatu tohoto zvláštního jevu. „Komplexní důkaz neexistuje, to by je musel létající talíř bouchnout do hlavy. Každý si musí najít cestu k tomu fenoménu sám. Symboly mohou reagovat na naše dotazy, racionální mysl to už pak bohužel nedokáže dekódovat,“ vysvětloval svůj pohled na věc.

Rašín následně upozornil na opačný problém, který se ke kruhům v obilí váže. Někteří lidé jsou prý až příliš ezotericky ladění, takže ztrácí racionální složku a jsou nekritičtí. „V každém kruhu vidí zcela jasný zásah bytostí z plejád a jsou schopní z nich citovat poselství - roztáhnou ruce a dramaticky předvádějí spojení s mimozemskou civilizací,“ popisoval novinář. Takto prezentovaná stránka podle něj působí nevěrohodně a odrazujícím způsobem a takoví lidé jsou údajně trošku blázni.  

„Domnívám se, že naši planetu navštěvuje několik vyspělých civilizací, přičemž každá má různé motivace. Některé komunikují přímo s nějakou skupinou a některé komunikují obrazci - a tak to bylo celou dobu v historii,“ uzavřel Rašín s tím, že až devadesát pět procent naší historie se nezakládá na pravdě, přičemž za tím údajně stojí zásahy mimozemských civilizací při vývoji lidstva.

  • Více k aktuálnímu dílu Debatního klubu ZDE

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…