Dehumanizace! Lékař Lukáš Pollert znechutil Jana Hřebejka, ale hádal se dále

03.05.2021 20:07

Lékař a někdejší olympionik Lukáš Pollert se na svém twitterovém účtu vyjádřil ke koronavirové krizi. De facto ji zlehčil s tím, že „nakonec se ukáže, že se vlastně nestalo skoro nic“. Hovořil i o neúnosně přemnoženém druhu primátů, čímž myslel člověka. Za jeho slova jej napomenul například režisér Jan Hřebejk.

Dehumanizace! Lékař Lukáš Pollert znechutil Jana Hřebejka, ale hádal se dále
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lukáš Pollert

„Nakonec se ukáže, že se vlastně nestalo skoro nic. Obecně vzato, ve světě, kde se naprosto neúnosně přemnožil jeden druh primátů, jemuž se podařilo už téměř dokonale zlikvidovat ostatní formy života, došlo k okrajovému snížení jeho populace – v této chvíli to jsou necelá tři promile,“ poznamenal Pollert na svém twitterovém účtu.

Nakonec se ukáže, že se vlastně nestalo skoro nic. Obecně vzato, ve světě, kde se naprosto neúnosně přemnožil jeden druh primátů, jemuž se podařilo už téměř dokonale zlikvidovat ostatní formy života, došlo k okrajovému snížení jeho populace -v této chvíli to jsou necelé 3 promile

— Lukáš Pollert, lékař, sportovec (@pollert11) May 2, 2021

„Kdybych umíral na covidovém lůžku, byl bych moc rád, kdybyste přišel, chytil mě za ruku a řekl mi: Nic se neděje, jste prostě jen součástí okrajového snížení populace o tři promile. Paráda,“ sdělil následně Pollertovi jeden z diskutujících.

„Na co myslíte, že umřete? Každý rok populace vzroste o 80 milionů a nikdo a nic s tím nenadělá. O tom byl příspěvek,“ odvětil Pollert.

„Kdyby Vám za tento text dal někdo z pozůstalých pár facek, bude to úplně pochopitelná reakce primáta,“ napsal také dramaturg ČT Martin Horálek.

„To je naprostá neúcta k práci zdravotníků. Všichni dělali, co mohli a uměli. Často s větším nasazením. Lék na virus není a smrtnost je naštěstí malá. Mohla být třeba 80 % a není,“ odvětil však Pollert.

„Pane Pollerte, text, který jste zveřejnil, je nejen projevem neúcty k těm, kteří podlehli. Jsem přesvědčen, že v případě podání podnětu k Etické komisi České lékařské komory byste z něho mohl mít vážný profesní problém. Zkuste se zamyslet, co jste to vlastně napsal. Děkuji,“ nedal se však Horálek.

„Text, který jsem zveřejnil, je pravdivý a popisuje reálně situaci. Je od uznávaného imunologa. Bohužel primárně ne ode mě,“ odvětil Pollert. Výše uvedená slova jsou totiž z příspěvku imunologa Jiřího Šinkory, který je napsal na svém facebookovém profilu před několika dny. Pollert nejprve příspěvek sdílel, nyní citoval.

A na Pollerta zareagoval také režisér Jan Hřebejk. „Takhle umřeli na španělskou chřipku primáti Schiele nebo Apolinaire... ta dehumanizace je prostě ošidná,“ uvedl.

Takhle umřeli na Španělskou chřipku primáti Schiele nebo Apolinaire... Ta dehumanizace je prostě ošidná

— Jan Hřebejk (@JanHrebejk) May 2, 2021

„Což ti dva, ale co každý rok šest milionů dětí na hlad? A virus zabije 500 000 dětí ročně a jmenuje se rotavir. V tom vidím větší problém,“ odvětil Pollert.
 
„V rámci studia kognitivní disonance by mě zajímalo: A) přistupujete s postojem ‚okrajové snížení‘ ke všem svým pacientům? A svým blízkým? Je to váš způsob vyrovnání se se smrtí? B) V jakém vztahu je postoj „přemnožil jeden druh primátů“ k vašemu „nadprůměrnému“ počtu dětí?“ rýpl si pak do Pollerta další uživatel.
 
„Pokud jsou choroby neslučitelné se životem, tak ti lidé zemřou. Pokud to ale nechápete, mně to nevadí. A za druhé, mám rád pozitivní čísla lidí. Jsem rád, když denně na zeměkouli přibude 200 000 lidí navíc. Dělám všechno pro to i tím, že jsem lékařem,“ zmínil Pollert, jenž je otcem šesti dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

7:51 ,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

Ředitelka české odbočky neziskové organizace Amnesty International Linda Sokačová nedávno obvinila v…