Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

01.04.2020 20:40 | Zprávy

Magistrát hlavního města Prahy pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) již zřejmě našel řešení, jak přes současná opatření proti šíření koronaviru uživit umělce. Spouští se totiž prodej vstupenek na nové představení. Má to ovšem háček. Za lístky v hodnotách od dvaceti korun do pěti tisíc za VIP sedačky totiž diváci nic neuvidí. S nápadem přišla pražská radní pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu Hana Třeštíková. Má prý jít i o reakci na projev prezidenta Miloše Zemana.

Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci
Foto: Facebookový profil Hany Třeštíkové
Popisek: Hana Třeštíková

Pražský magistrát společně s portálem GoOut spustil jako podporu kulturních institucí prodej vstupenek na Nic. Za částku od dvaceti do pěti tisíc korun pak lidé, jak už název napovídá, nic neuvidí, a bude se tedy jednat o neexistující představení.

„S radostí vám představuji největší celorepublikovou dárcovskou akci na podporu naší milované kultury! Ve spolupráci s Lukášem Jandačem a ostatními z GoOut dneska na apríla spouštíme prodej vstupenek na NIC 2020,“ oznámila na svém Facebooku pražská zastupitelka a radní Hana Třeštíková.

Záměrem má být podpora umělců a dalších lidí pohybujících se v kultuře. „Do sálů sice kvůli karanténě nemůžeme, ale můžeme si koupit symbolickou vstupenku – na neexistující představení. A postavit se za všechny umělce, zvukaře, kulisáky i šatnářky, kteří ze dne na den zůstali bez práce a bez nás diváků. Přesně teď je pro nás, kulturní fanoušky, ten správný čas zachránit svá oblíbená divadla a kluby,“ popsala.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: rak

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…