Dělá si Hamáček p*del? Ministr oznámil jak chce podpořit Řecko a některým spadla čelist

06.03.2020 13:22

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) je přesvědčen, že se EU poučila z migrační krize roku 2015 a pro nelegální migranty chce nechat hranice zcela uzavřené. Ale skutečnost, že Česko pošle do Řecka na pomoc jen osm policistů, nenechala chladným publicistu Štěpána Kotrbu, který chtěl vědět, z koho si Hamáček s touto nabídkou pomoci dělá „pr*el“.

Dělá si Hamáček p*del? Ministr oznámil jak chce podpořit Řecko a některým spadla čelist
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček v pátek novinářům řekl, že mu poslanecký klub sociální demokracie vyjádřil podporu. Ve vedení ČSSD tedy zůstává
reklama

Šéf resortu vnitra Jan Hamáček v rozhovoru pro Český rozhlas konstatoval, že se členské státy EU poučily a nechtějí opakovat migrační krizi z roku 2015. Řecku se prý dostalo plné podpory ve snaze udržet hranice s Tureckem zavřené.

Co však znamená plná podpora Řecka z českého pohledu? Poslání 8 policistů a humanitární pomoci za 2,5 milionu v podobě přikrývek a dalšího nezbytného materiálu.

„Dvě stě s plnou polní by bylo možná dobrý jako preventivní cvičení... Ale osm? To si dělá Jan Hamáček pr*el z Řeků, anebo z nás?“ zeptal se v té souvislosti Štěpán Kotrba.

Štěpán Kotrba reaguje na slova Jana Hamáčka

Hamáček však v rozhovoru jasně vysvětlil, že je jen na řecké straně, zda o něco požádá Českou republiku, a pokud tak učiní, tak o jaký půjde materiál, případně kolik to bude policistů. V tuto chvíli jde o 8 lidí, ale Česko je v případě další žádosti připraveno vyslat další.

Na stole je také možnost posílat dál do Turecka peníze, pokud se země půlměsíce vrátí k dodržování dohody s EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…