Dělají z národa stádo, to nejde. Petr Mach a Jiří Payne přišli s návrhem, jak „osekat“ Brusel

20.11.2017 7:24 | Zprávy

Redakce serveru ParlamentníListy.cz dostala s předstihem k dispozici téměř padesátistránkový elaborát, který obsahuje konkrétní návrhy změn fungování EU. Jeho autory jsou europoslanec za Stranu svobodných občanů Jiří Payne a až do této neděle šéf strany Petr Mach.

Dělají z národa stádo, to nejde. Petr Mach a Jiří Payne přišli s návrhem, jak „osekat“ Brusel
Foto: Vít Hassan
Popisek: Europoslanec za stranu Svobodných Jiří Payne

Brusel v posledních týdnech avizoval, že by měly euroskeptické strany dostávat nižší finanční příspěvky a ještě před volbami do Evropského parlamentu v roce 2019 proběhne z kapes daňových poplatníků financovaná kampaň zaměřená právě proti kritikům Evropské unie. Zdá se však, že euroskeptici zvedli hozenou rukavici a nehodlají ze svých postojů nijak slevit. Platí to aspoň pro české euroskeptiky v čele s Jiřím Paynem a Petrem Machem.

Oba dva patří mezi zakládající členy strany a zároveň také mezi nejhlasitější kritiky EU na tuzemské politické scéně. Tento týden představí na tiskové konferenci své společné dílo s názvem „Jde to i jinak“ s podtitulem „Hledáme alternativní uspořádání Evropského parlamentu“. Jak sdělil Payne redakci našeho serveru, hlavním cílem publikace je vyvolat napříč celým kontinentem diskuzi o budoucím uspořádání Evropské unie.

V úvodu svého „hledání“ se autoři odvolávají na francouzského sociologa a myslitele Alexise-Charlese-Henri Clérela de Tocqueville, který ve druhém díle svého stěžejního díla Demokracie v Americe (1840) nastínil, jak nenápadně, a tím také nebezpečněji může jistá forma diktatury a despocie ovládnout demokratický systém. Z pohledu Macha a Payneho tak fakticky nastínil proces potlačování demokracie v rámci Evropské unie, kterému údajně „evropský projekt“ čelí od počátku svého vzniku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Josef Provazník

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…