Dělení na očkované a neočkované? „Nejsme daleko od 40. let v Německu.“ Známou advokátkou otřáslo dění kolem Tokia

24.07.2021 22:15

„Nositel viru nerovná se nemocný. Na neočkovaného pana doktora je pořádán absurdní hon, protože vir mohl šířit absolutně kdokoliv. A nakazit i jeho. I očkovaný,“ píše ve svém komentáři k tokijskému dění advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. V souvislosti s dělením lidí na očkované a neočkované pak prý již není daleko ohlédnutí „za fanatiky 40. let v Německu a jejich teoriemi o lepších a horších rasách“.

Dělení na očkované a neočkované? „Nejsme daleko od 40. let v Německu.“ Známou advokátkou otřáslo dění kolem Tokia
Foto: archiv
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17951 lidí
Advokátka v souvislosti s tokijskou olympiádou, kterou už při jejím zahájení komplikuje výskyt 127 případů koronavirové nákazy, píše, že „z olympiády jsou škrtáni zdraví lidé“. „Nositel viru nerovná se nemocný. Na neočkovaného pana doktora je pořádán absurdní hon, protože vir mohl šířit absolutně kdokoliv. A nakazit i jeho. I očkovaný. Všichni lidé mohou být nositelé řady dalších virů, na které se netestuje. Snaha o vylučování neočkovaných ze společenského života je nezákonná segregace. Vyloučení sportovců kvůli testům zrovna tak. Lynčovaný pan doktor by to měl dát k soudu, aby ti ‚chytří‘ svá tvrzení prokázali. Odešel by jako vítěz. Olympijský. Tečka,“ reaguje pak na případ pozitivního českého lékaře Vlastimila Voráčka, který je mnohými napadán, že měl nakazit české sportovce, jelikož byl neočkovaný.

Zwyrtek Hamplová míní, že jde až o „fanatismus“. „Lidé podléhají nelogickému, nezákonnému a obsahově absolutně hloupému covid test očkovacímu fanatismu, který je do nich vpravován zaplacenou lživou kampaní, a politiky, ke kterým si přívlastky dosaďte sami. Tleskat tomu mohou jen výrobci respirátorů, roušek, testů a vakcín, a lidé mající skryté touhy kádrovat jiné,“ uvedla na svém facebookovém profilu.

Vše se pak odráží právě do tokijské olympiády. „Olympijské hry jsou toho jen smutným až tragickým symbolem. Nemyslela jsem si, že kdy použiji toho srovnání, ale nejsem už daleko ohlédnout se za fanatiky 40. let v Německu a jejich teoriemi o lepších a horších rasách. Dýchejme probůh zhluboka a zapojme mozek. I proto je asi třeba zahodit respirátory. Evidentně blbneme,“ poznačila se slovy, že to, zdali je někdo očkovaný či ne, pro ni nikdy „měřítko pro hodnotu člověka“ nebude.

Na tokijské olympiádě bylo zaznamenáno již 127 pozitivních, z toho 14 tvoří sportovci. Mezi posledními, kteří informovali o své neúčasti z důvodu pozitivního testu na covid-19, jsou například německý cyklista Simon Geschke nebo nizozemský skifař Finn Florijn.

Nejvíce postižena je bohužel zejména česká výprava pozitivní test na covid-19 se prokázal u pěti českých sportovců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z každého nákupu byste si platili ČT. Pirát v debatě vypustil bombu

10:32 Z každého nákupu byste si platili ČT. Pirát v debatě vypustil bombu

V předvolební debatě lídrů ANO a Pirátů zazněl od Mikuláše Ferjenčíka poměrně zásadní návrh, jak vyř…