Dělníci ze zahraničí. Píší mi vyděšení lidé, jestli nepřivezou nákazu, burcoval ve sněmovně Okamura

7. 4. 2020 16:29

Před poslance předstoupil mimo jiné lídr SPD Tomio Okamura. Ten se ptal nepřítomných ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a lídra hnutí ANO Andreje Babiše na situaci na Mostecku a také se pochlubil svým úspěchem v Japonsku.

Dělníci ze zahraničí. Píší mi vyděšení lidé, jestli nepřivezou nákazu, burcoval ve sněmovně Okamura
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Tomio Okamura
reklama

„Zeptal bych se na aktuální věc, obracejí se na mě zoufalí občané Mostu a Litvínova. Jelikož vláda v době nouzového stavu dala povolení k příjezdu 575 zahraničních dělníků a 20 specialistů,“ rozhorlil se lídr SPD Tomio Okamura. „Nenajdeme v České republice 20 stejně kvalifikovaných lidí?“ zeptal se. Podle jeho slov on sám je na straně občanů těchto dvou měst. 

„Jedná se o 270 občanů Slovenska, 240 Poláků, Němce, Francouze, Nizozemců,“ poznamenal Okamura. „Chci se zeptat pana ministra vnitra Hamáčka a pana premiéra, kteří zrovna odešli, jakým způsobem zajistíte bezpečnost, jak zajistíte jejich testování? Mají přijet v následujících dnech. Kdo ponese odpovědnost za následky?“ horlil Okamura. 

„V rámci opatření mají být pouze v pracovní karanténě. To znamená, že na ně Unipetrol bude dohlížet na pracovišti, nikoliv v době volného času. Jak bude zaručeno, že se po městě nebudou pohybovat cizinci, kteří neprošli karanténou?“ ptal se dále Okamura. Ubytování bude podle jeho slov zajišťováno zahraničními dodavateli. Situace je podle jeho slov urgentní a lidé se bojí. 

Následně se Okamura pochlubil, že se zasloužil o dodání léku na chřipku Avigan od japonských dodavatelů. Následně svou komunikaci předal ministerovi zdravotnictví. „Japonsko rozhodlo, že nám lék na základě mojí aktivity dají, nikoliv prodají,“ chlubil se Okamura. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Auto Brejla začalo kšeftovat s ochrannými pomůckami. Rozhlas u něj nakoupil respirátory za stovky tisíc

18:03 Auto Brejla začalo kšeftovat s ochrannými pomůckami. Rozhlas u něj nakoupil respirátory za stovky tisíc

Při pohledu do registru smluv nás zaujala smlouva mezi veřejnoprávním Českým rozhlasem a autorizovan…