Demagogie a manipulace. Ondřej Neff vystoupil proti nápadu TOP 09

16.01.2022 9:22

Ondřej Neff, publicista a zakladatel serveru Neviditelný pes, zavítal do internetové televize XTV a tam se dal do řeči s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým. Vysvětlil, proč se mu ani trochu nelíbí nápad na zavedení korespondenčního hlasování ve volbách. A popsal, proč diskuse pod internetovými články považuje za kanalizaci, ve které „tečou sračky“.

Demagogie a manipulace. Ondřej Neff vystoupil proti nápadu TOP 09
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

TOP 09, kterou vede stávající předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, dlouhodobě prosazuje korespondenční hlasování. Nejméně od roku 2016. Publicista Ondřej Neff před tímto nápadem varuje. Má ho za nebezpečný demagogický experiment.

„Já si myslím, že se má hlasovat ve volební místnosti za plentou, sám, aby do toho nikdo nežvanil. S velkou nelibostí vidím ty pokusy zavést korespondenční hlasování a všelijaký tyhlety experimenty,“ prozradil Neff.

V textu pro Neviditelného psa svou myšlenku ještě rozvedl.

„V kuchyni pod dohledem kohokoli to zaručeno není. Není zaručené (předejití) podplácení a kupování hlasů, nejsou vyloučeny výhrůžky. Korespondenční hlasování není žádný vyšší stupeň demokracie, jako jím není referendum a přímá volba prezidenta (v té podobě ústavy, jak to máme my). Jsou to jen demagogické projekty, které jdou ve prospěch toho nejhoršího, co v demokracii škodí, demagogii a manipulaci,“ varuje Neff.

Uvítal proto, že zavedení korespondenčního hlasování prozatím zůstalo u ledu. Jen je podle něj škoda, že tam velmi pravděpodobně nezůstane navěky a časem tento nápad opět někdo zvedne.

Pár slov věnoval i diskusím, které jeho spoluobčané vedou na sociálních sítích. Zpočátku prý četl diskuse i na svém serveru Neviditelný pes, který založil v dubnu 1996.

„Já jsem to četl a říkal jsem si, to je zajímavý. Je vědecky dokázáno, že minimálně deset procent obyvatelstva jsou naprostý dementi. A tady píšou samí milí, chytří, vtipní lidé. Píšou k věci, kultivovaně. A kde ti dementi jsou? A oni přišli. Přišli ve stále silnějším počtu, vypudili ty chytrý lidi. Bohužel. Takhle to je,“ posteskl si Neff.

Došel proto k závěru, že diskuse pod články je lepší nečíst, protože připomínají klasickou městskou kanalizaci, ve které „tečou sračky“. „A já tam nechodím,“ zdůraznil Neff.

Nakonec podotýká, že z jeho pohledu česká společnost není rozdělená. Jen lidé projevují různé názory, což je v pořádku. „Dá se s tím žít,“ konstatuje publicista. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…