Demokracie selhala, lamentovala v ČT Němcová. Zemanova vláda má volné ruce

20.08.2013 19:29

Podle místopředsedkyně ODS Miroslavy Němcové je rozpuštění Poslanecké sněmovny špatný krok. Čas prý ukáže, že neposílili demokracii, naopak. „Vláda Miloše Zemana“ má teď prý volné ruce.

Demokracie selhala, lamentovala v ČT Němcová. Zemanova vláda má volné ruce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová

„Odchodem ze sálu jsme jim řekli, že se neztotožňujeme s těmi stranami, které tam honem vyvolaly volby,“ vysvětlovala v ČT Miroslava Němcová krok poslanců ODS. Ona sama však zůstala a hlasovala proti rozpuštění.

Pro rozpuštění ale nakonec hlasovalo 140 poslanců, a to rozhodlo. „Určitě jsem přesvědčená, že je to selhání demokracie,“ míní Němcová. Tímto krokem sice poslanci samozřejmě nejsou v rozporu s Ústavou, čas prý ale ukáže, že nešlo o správné rozhodnutí. V budoucnu to prý nebude vnímáno jako správný krok Parlamentu a nebude to posílení demokracie.

„Já si myslím, že je potřeba být konzistentní,“ dodala Němcová. Na mysli měla odpor k jí pojmenované „vládě Miloše Zemana“. Naopak TOP 09 hlasovala pro rozpuštění, což podle ní naopak úřednické vládě pomůže. Sněmovna je totiž rozpuštěná a vláda má „volno“. „Já si nejsem jistá, jestli to je správný krok – nechat jí úplně vyklizené pole,“ vysvětlovala v pořadu.

Volby se tak očekávají 25. a 26. října, jak zmínil prezident Miloš Zeman. Objevila se kritika, že jde o taktiku, aby k volbám přišli jen „zarytí“ voliči, protože jde o prodloužený víkend, kdy mnoho lidí pojede mimo domov. „Já si vždy říkám, kdo chce jít k volbám, tak k nim půjde. A nijak mě to nezneklidňuje,“ odmítla spekulace Němcová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna k roku 68: Kurva, dnes ta přiblbla v TV nebudou vykládat. Kádrováci proti Rusku, polibte mi... !

7:11 Foldyna k roku 68: Kurva, dnes ta přiblbla v TV nebudou vykládat. Kádrováci proti Rusku, polibte mi... !

Poslanec Jaroslav Foldyna zavzpomínal na 21. srpen 1968. Pořádně se přitom rozčílil na „přiblbla var…