Demonstrace v Brně: Ukrajinci žijící v moravské metropoli se bojí o své rodiny

2. 3. 2014 14:30

Před ruským konzulátem v Brně se dnes dopoledne sešla asi padesátka demonstrantů, většinou Ukrajinců, aby dali najevo, že nesouhlasí s ruským postupem na Krymu. Akci svolala mladá žena pod názvem Majdan Brno. Informovala o tom Česká televize.

Demonstrace v Brně: Ukrajinci žijící v moravské metropoli se bojí o své rodiny
Foto: ČT24
Popisek: Demonstrace na Ukrajině

„Tuto akci jsme svolali, protože situace na Ukrajině je velmi znepokojivá,“ poznamenala organizátorka akce. Ukrajinci žijící v Brně se prý bojí o životy svých rodin ve své rodné zemi, a proto se mírovou cestou obrací na ruský konzulát. Žádají zklidnění situace a připomínají, že i Moskva se v roce 1994 zavázala dbát o celistvost Ukrajiny. Stalo se tak prostřednictvím smluv podepsaných v Budapešti. Dalšími signatáři byly Velká Británie a USA.

Připomeňme, že ukrajinská menšina je v Česku poměrně početná. Řada Ukrajinců žije v naší zemi již spoustu let. O situaci ve své rodné vlasti se ale stále zajímají, o čemž svědčí i včerejší demonstrace v Praze, které se zúčastnily asi tři desítky lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

19:55 Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

Některým poslancům přišla z e-mailu předsedy SPD Tomia Okamury speciální vánoční nabídka, že si prý …