Děs v přímém přenosu: Do chorvatské vesnice přišly tři tisíce uprchlíků. Stojí silnice, místní prosí o pomoc

22.09.2015 13:18 | Zprávy

Většina chorvatských médií v úterý informovala o nekontrolovaném přesunu několika tisícovek uprchlíků, kteří bez větších problémů přešli přes Srbsko do oblasti Lovas na východě země. Aktuálně je 2500 běženců koncentrováno u vísky Opatovac, která čítá několik desítek domů a pár stovek obyvatel. Místní prosí o pomoc a hovoří o trojském koni Evropské unie.

Děs v přímém přenosu: Do chorvatské vesnice přišly tři tisíce uprchlíků. Stojí silnice, místní prosí o pomoc
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

O tom, že jde o zásadní témata, svědčí i fakt, že jeden z největších chorvatských webů Nový list přináší zpravodajství z dané lokality v podstatě online. Doposud je tak nejen prostřednictvím novinářů, ale i policie zřejmé, že si bezpečnostní složky neví rady.
 
„Nekonečné řady uprchlíků, které sice policie odklání, ale jejich počet je tak obrovský, že blokují komunikace. Ti, kteří se dostanou na sběrné místo, chtějí autobusem mimo,“ uvádí média. Pod články je rovněž hojně zastoupená diskuse. V té si jako jeden muž Chorvaté stěžují na přístup úřadů, okolních států, ale zejména bruselského aparátu.
 
„Není možné, aby se toto dělo, kdo v Bruselu vůbec pracuje, ať se sem přijdou podívat,“ uvedl čtenář. „Jde o trojského koně EU a Ameriky,“ kontroval druhý. Silná slova jsou ovšem zcela na místě. Jak totiž dále informuje Nový list, proud běženců na chorvatské území proudí zcela plynule a prakticky ustavičně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…