Desetitisíce lidí v Drážďanech demonstrovaly proti antiislámskému hnutí Pegida

10.01.2015 20:21 | Zprávy
autor: vam, čtk

Desítky tisíc lidí se dnes sešly v Drážďanech na manifestaci svolané na podporu mezilidských vztahů a otevřenosti německé společnosti vůči světu. Akce je další odpovědí na protiislámské demonstrace, jež v saské metropoli pořádá hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida).

Desetitisíce lidí v Drážďanech demonstrovaly proti antiislámskému  hnutí Pegida
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

K účasti na manifestaci podle agentury DPA vyzvali saský premiér Stanislaw Tillich a drážďanská primátorka Helma Oroszová. Podporu tomuto počinu vyjádřily církve a různé kulturní a veřejné organizace. „Nesmíme se nechat rozdělit nenávistí," zdůraznila v prohlášení Oroszová.

Nesouhlas s činností hnutí podle odhadů organizátorů přišlo dnes dát najevo kolem 35.000 lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Mám dotaz

Možná vám přijde hloupý, ale jaký je rozdíl, jestli třeba muniční iniciativu řeší státy NATO sólo nebo to bude řešit NATO jako celek? Mě to přijde stejné, jen zaobalené jinak. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měl by vědět, kdo platí elektřinu. Babiš, ceny, vše

12:51 Měl by vědět, kdo platí elektřinu. Babiš, ceny, vše

„Státy zlevňují elektřinu. Co to ve skutečnosti znamená?“ Ptá se publicista Přemysl Souček, který dl…