Desítky lidí se nedostaly na štědrovečerní mši. Církevní představitelé k uzavření Hradu mlčí

30.12.2016 16:19

Štědrovečerní uzavření Pražského hradu, kvůli němuž se desítky lidí nedostaly na tradiční půlnoční mši, bylo předmětem mnoha diskusí. Šéf arcibiskupství Dominik Duka se k tomuto vyjadřovat nechce. Jak uvedl server Echo24.cz, o tuto problematiku se prý nestará. „Bezprecedentní situace, kdy policie krátce po půlnoci přestala vpouštět věřící do pražské katedrály, tak zřejmě vyšumí do ztracena,“ konstatuje server.

Desítky lidí se nedostaly na štědrovečerní mši. Církevní představitelé k uzavření Hradu mlčí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

„Když to přeženu, tak pan Duka je tam jen jako nájemný prodavač. Očekává se, že odslouží mši, že u toho bude nějak ustrojený a tak dále. Ale o tyhle věci se nestará,“ uvedl Dukův tajemník Milan Badal. 

Provozní věci kolem katedrály má podle něj na starosti Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze, které šéfuje biskup Václav Malý. Ani on se však prostřednictvím sekretariátu vyjadřovat nechce. „Kdyby vstup do katedrály zavřeli už před půlnocí, ohradili bychom se. Takto to ale nehodláme komentovat,“ uvedla Kateřina Zajíčková.

Policisté uzavřeli Pražský hrad krátce po štědrovečerní půlnoci, kvůli bezpečnostním opatřením. „Je slušností a samozřejmostí dostavit se na půlnoční mši včas,“ uvedl k tomu mluvčí Hradu Jiří Ovčáček a poděkoval stovkám občanů, kteří přišli včas. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…