Děti by se neměly školy bát, měly by tam chodit rády, říká předseda ODS Fiala

31. 1. 2021 21:21

Předseda ODS Petr Fiala uveřejnil na svém facebooku video o školství. Zmínil také studii, ze které vyplývá, že se české děti do školy netěší, patří nám jedno z posledních míst v Evropě. „Měly by mít radost z poznávání, objevovat, rozvíjet se, získávat nadšení pro nějaký obor,“ myslí si Fiala.

Děti by se neměly školy bát, měly by tam chodit rády, říká předseda ODS Fiala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama
„Já považuji školu za něco opravdu důležitého, formujícího, ale současně si myslím, že školy mají být přívětivé. Když máme v České republice situaci, že spousta dětí chodí nerada do školy,“ říká Fiala s tím, že ze srovnávacích studií vyplývá, že jsme na jednom z posledních míst v Evropě, a tak něco není v pořádku a mělo by se to změnit. 
 

Anketa

Má Česko nakoupit a využívat ruskou vakcínu Sputnik V?

93%
7%
hlasovalo: 25430 lidí
„Vždycky jsem se snažil dětem sdělit, že vzdělání je důležité, ale spíše formou motivační, než, že bych jim dělal zle nebo jim nějak moc vyčítal, když se jim ve škole nedařilo. Za mnohem důležitější spíš považuji, aby dítě, které se dostane do nějakých problémů se známkami, se školou, aby doma cítilo podporu, aby mu rodiče ukázali východisko, aby se to s ním společně pokusili překonat,“ míní Fiala. 
 
Podle Fialy bez dobrých učitelů nemůžeme mít dobré školy, protože dobré školy dělají dobří učitelé. „Pokud chceme zlepšit kvalitu školského systému v České republice, musíme udělat učitelské povolání atraktivnější,“ říká dále. 
 
Na současné situaci, kdy ve školách probíhá distanční výuka a děti nemohou chodit do škol vidí i něco pozitivního. 
 
„Ta situace je samozřejmě nesmírně těžká pro rodiče malých dětí, kteří se najedou musí vyrovnat s tím, že je dítě celý den doma, ale musí mu v tom i pomáhat, aby zvládlo školní povinnosti. Všechno zlé je k něčemu dobré, takže nás to nutí víc přemýšlet nad těmi on-line možnostmi a nutí nás to přemýšlet i nad tím, co je v té škole důležité a co už třeba tak důležité není. Takže i tento, doufám, že pozitivní efekt škola v rámci pandemie mít může,“ uzavřel Fiala.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fekální útok na poslance ANO. Doteď stojí s otevřenou pusou. A to prostě jen řekl...

9:52 Fekální útok na poslance ANO. Doteď stojí s otevřenou pusou. A to prostě jen řekl...

Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher prohlásil, že v tuto chvíli se opravdu očkovat nenechá. Na sociá…