Děti měly v rozvrhu účast na demonstraci Milionu chvilek. Chyba? Řediteli ZŠ bylo pořádně horko

14.11.2019 17:04 | Zprávy

Server iDNES.cz zaujalo, že v rozvrhu žáků ZŠ Kunratice se objevila i sobotní akce Milionu chvilek pro demokracii. Půjde snad pro žáky o povinnou školní akci? Ředitel školy vysvětlil, jak je to doopravdy.

Děti měly v rozvrhu účast na demonstraci Milionu chvilek. Chyba? Řediteli ZŠ bylo pořádně horko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Minář

Spolek Milion chvilek svolává na sobotu 16. listopadu druhou velkou demonstraci na Letnou. Na akci chce dát ultimátum Andreji Babišovi, dostane na výběr, aby buď prodal Agrofert, nebo odešel z politiky a tak či tak vyřešil svůj údajný střet zájmů. Babiš však už dopředu Milionu chvilek vzkázal, že jejich ultimátum hodlá ignorovat.

Poslední akce Milionu chvilek před prázdninami se demonstrace zúčastnilo na 300 tisíc osob. Bude to tentokrát víc? Dosáhne počet účastníků např. půl milionu, nebo bude účast na akci podstatně slabší než posledně? To se definitivně ukáže až při sobotním sčítání účastníků.

Server iDNES.cz, který převzal informaci od televize Nova, si však položil otázku, zda půjde o akci povinnou pro žáky ZŠ Kunratice. Akce se jim totiž objevila v rozvrhu. Ředitel školy Beran tvrdí, že šlo o nedopatření.

V systému zadáváme data sobě i komukoli dalšímu. Těch akcí bylo teďko hodně a já jsem doplňoval celkový plán, tak jsem se tam omylem ukliknul a pár hodin to na webu viselo, než jsem to po upozornění sundal,“ řekl ředitel školy Vít Beran. Ten ještě v úterý všechno nahlásil České školní inspekci.

Škola pořádala celou řadu akcí spojených s 30. výročím pádu komunistů.

Navzdory tomu, že mohlo jít o nedopatření, si ředitel vyslechl i kritiku. „Předně je potřeba říci, že je zcela nepřípustné, aby se jakékoliv akce s politickým podtextem, jako jsou například demonstrace, objevily v rozvrhu pro žáky nebo studenty. V tomto konkrétním případě se podle našich informací akce do rozvrhu dostala nedopatřením a jednalo se o technickou chybu. Škola po upozornění věc napravila a skutečnost nahlásila i České školní inspekci,“ uvedla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…