Dienstbier se na vnitru zaregistroval do prezidentských voleb

02.11.2012 17:42

Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier se dnes na ministerstvu vnitra zaregistroval do přímé prezidentské volby. Dnes tak učinil i bývalý ministr Vladimír Dlouhý. Dienstbier využil nominaci senátorů své strany, i když souběžně získal také 55.000 podpisů občanů pod podpůrnou petici, tedy překročil požadovaný limit. ČTK to dnes řekli spolupracovníci Dienstbiera, kandidáta nejsilnější opoziční strany.

Dienstbier se na vnitru zaregistroval do prezidentských voleb
Foto: ČSSD
Popisek: Prezidentský kandidát Jiří Dienstbier

Senátora Dienstbiera podpořil jeho senátorský klub ČSSD, nominaci mu podepsala většina. Rovněž tak učinil poslanecký klub ČSSD. Rozhodl se ale shromažďovat i podpisy lidí, a to kvůli tomu, že chce mít silný a nezpochybnitelný mandát. Registrovat se podle pravidel mohl jen podle jedné nominace, vybral si senátorskou.

Prezident změny

Nástupce Václava Klause, jemuž příští rok skončí druhé funkční období, budou poprvé volit občané, a to v lednu. V minulosti vybíral hlavu státu parlament.

Dienstbier nedávno představil svůj volební program, v němž mimo jiné slibuje, že bude bojovat proti korupci, za důstojný život, vzdělání, zdravotnictví a sociální služby pro všechny. Úřadu prezidenta chce "vrátit důstojnost spojenou s tradicemi české a československé demokracie" a hodlá pečovat o důstojné místo České republiky v Evropě a ve světě.

Dienstbier rovněž uvedl, že by chtěl být prezidentem změny. "Chci dělat jinou politiku, než lidi typu pana Šloufa," dodal. Miroslav Šlouf byl poradcem někdejšího premiéra a předsedy ČSSD Miloše Zemana, který se rovněž uchází o prezidentské křeslo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…