Dienstbier se posmíval Zemanovi za oběd u Babiše. A jeho kolega z ČSSD se přidal...

28. 4. 2016 17:16

Dnešní návštěvu prezidenta Miloše Zemana na farmě Čapí hnízdo označil sociálnědemokratický poslanec Richard Dolejš za demonstrativní marketingovou akci. Zeman se tak prý ale ocitá na velice tenkém ledě, protože nevyčkal na výsledky vyšetřování policie a Evropského úřadu pro boj proti podvodům. Dolejš to uvedl v tiskové zprávě, kterou dnes rozeslal médiím. K celé věci se vyjádřili také ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) a místopředseda ODS Martin Kupka.

Dienstbier se posmíval Zemanovi za oběd u Babiše. A jeho kolega z ČSSD se přidal...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil farmu Čapí hnízdo za účasti Andreje Babiše. Při této příležitosti pokřtil samce klokana rudokrkého jménem Bimbo

Dolejš poukázal na to, že Agrofert a jeho majitel jsou podezřelí z padesátimilionového dotačního podvodu. Zeman navíc svou návštěvou vyjadřuje morální souhlas s tím, že miliardář Babiš různými spekulacemi získal do portfolia skupiny Agrofert luxusní resort, který byl dotován padesáti miliony z prostředků EU. „Nejde totiž o pouhou farmu, jak se snaží veřejnosti Babiš se Zemanem namluvit. Jde hlavně o luxusní resort s hotelem a restaurací nejvyššího standardu, vinárnou, wellness, golfem, tenisem, bowlingem a dalšími vymoženostmi,“ upozorňuje poslanec.

Zemanovi to neublíží

Podle něj kauza Čapí hnízdo vyvrací tezi, že kdo je miliardářem, nemá potřebu podezřelým a nemorálním způsobem vysávat veřejné prostředky.

Dolejš si nicméně myslí, že tato návštěva Zemanovi výrazně neublíží. „Deklarace úzkého spojenectví prezidenta s oligarchou ze střednědobého a dlouhodobého hlediska pomůže Zemanovi a uškodí výrazně majiteli hnutí ANO A. Babišovi. Ten díky tomuto bratrství začne postupně ztrácet strategické spojence z tzv. protikorupčních iniciativ a ‚nevládek‘, kteří mu pomohli získat politickou moc,“ domnívá se Dolejš.

I když to tak na první pohled nevypadá a Babiš si může připadat jako vítěz, prý jde o bod zlomu a začátek konce politika Babiše. „Zeman a Babiš jsou političtí predátoři. Zeman je však chytřejší, zkušenější, obratnější a chladnokrevnější. Babiše jen využije v prezidentské volbě a ve střetu s ČSSD,“ dodává závěrem Dolejš.

Je zarážející, že Zeman pozvání na Čapí hnízdo přijal

Podle místopředsedy ODS Martina Kupky nelze dnešní návštěvu prezidenta Zemana na farmě Čapí hnízdo vnímat jinak nežli jako souhlasný postoj hlavy státu s podezřelými okolnostmi ohledně financování tohoto projektu.

Podle Kupky se ministr financí ve svém vystoupení ve sněmovně de facto přiznal k obcházení dotačních pravidel. „Je proto zarážející, že i přes tyto zjevné pochybnosti přijal Miloš Zeman pozvání na farmu Čapí hnízdo. Chce tak zřejmě svého nového spojence Andreje Babiše před lidmi náležitě očistit nebo dokonce vybílit. Vážnost a důstojnost prezidentského úřadu tím ale znovu trpí,“ myslí si Kupka.

Oba se schovávají za opuštěné děti z Klokánků

Podle jeho názoru staví Miloš Zeman své politické spojenectví s ministrem financí nad základní principy demokratické politiky. „Bohužel oba pánové se v boji za očištění Čapího hnízda schovávají za opuštěné děti z Klokánků. To je nejen mimořádně populistické, ale především zoufale zbabělé,“ tvrdí Kupka.

Celá kauza farmy Čapí hnízdo podle něj dokonale ilustruje, jak zneužití dotačních programů EU poškozuje zájmy společnosti a deformuje konkurenční prostředí. Dotace se bohužel staly i kořistí těch, kteří je vůbec nepotřebují.

Zemanovu návštěvu Čapího hnízda na svém twitterovém účtu zkritizoval také ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). „Tak dnes v Čapím hnízdě oběd a prohlídka ‚za 50 mega‘. Každý ‚dostatečně chytrý‘ si mohl takto pomoci. Proč to neocenit svojí návštěvou!“ napsal na sociální síti Dienstbier.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…