Díky Babišovi jsme v Evropě vážně více vidět, smál se Kalousek nad článkem o projednávání Čapího hnízda

25.03.2018 11:45

Na půdě Evropského parlamentu se bude zase jednou mluvit o trestně stíhaném premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Předseda poslaneckého klubu TOP 09 si neodpustil kritickou poznámku.

Díky Babišovi jsme v Evropě vážně více vidět, smál se Kalousek nad článkem o projednávání Čapího hnízda
Foto: Reprofoto ČT
Popisek: Miroslav Kalousek a Andrej Babiš v předvolební debatě ČT

Europoslanec Tomáš Zdechovský českým občanům oznámil, že v úterý 27. března se bude na půdě Evropského parlamentu znovu mluvit o trestně stíhaném českém premiérovi Andreji Babišovi, jenž je stíhán v dotační kauze své farmy Čapí hnízdo, toho času odložené ve svěřeneckém fondu Andreje Babiše.

„Mohu potvrdit, že projednávání kauzy Čapí hnízdo je v plánu na úterý dopoledne. Iniciovala jej předsedkyně výboru Ingeborg Grässle, která odeslala dopis na generální ředitelství Evropské komise pro regionální politiku (DG REGIO). Zajímá ji totiž, co konkrétního udělali na ochranu finančních zájmů EU, jaké doporučení poslal OLAF českým úřadům a jaké dal evropské exekutivě,“ uvedl k tomu Zdechovský.

Osobně prý lidoveckého europoslance zajímá především to, jaká opatření budou přijata, aby se případy podobné kauze farmy Čapí hnízdo už nemohly opakovat.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na sociální síti Twitter v nadsázce napsal, že Babiš vlastně plní, co slíbil. Pozornost evropských politiků se upírá k Praze častěji a v EU se o Česku víc mluví.

„Vedle obecných témat bude výbor pro kontrolu rozpočtu Evropského parlamentu řešit tři konkrétní kauzy kriminálního charakteru. Jednou z nich bude Čapí hnízdo. @AndrejBabis plní, co slíbil: Díky němu jsme v EU mnohem více vidět,“ napsal Kalousek.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

18:23 Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

Velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský reagoval na výroky nového místopředsedy ODS Alexandera Vondr…