Divadlo Sklep zahrálo pro vojáky v Bagramu a Kábulu

09.10.2014 12:28

Legendární Divadlo Sklep zahrálo vojákům v Afghánistánu. Svůj Výběr z Besídek představilo vojákům strážní roty v Bagramu a na letišti v Kábulu přes dvacet členů souboru. Herci a herečky vojákům přijeli vyjádřit úctu a obdiv a podle člena souboru Fera Burdy se dočkali ovací vestoje i slz. Z pětidenní výpravy se divadlo vrátí dnes odpoledne.

Divadlo Sklep zahrálo pro vojáky v Bagramu a Kábulu
Foto: Archiv PB
Popisek: Zajatci
reklama

Do Afghánistánu se vypravilo 23 členů, převažovali muži. Nechyběli David Vávra, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Robert Nebřenský a Václav Marhoul. Z žen sebraly odvahu Lenka Vychodilová, Monika Načeva, Hana Pafková a Hana Navarová. Z pětidenní cesty do válečné oblasti mají podle Burdy zážitky, které bezpochyby zúročí v příštích představeních. Jedním z nich je poplach kvůli letící povstalecké raketě, který jednu z hereček zastihl ve sprše.

„Moc si toho vážím. Jedná se o konkrétní ocenění práce českých vojáků v misi. Zároveň je to pro vojáky možnost na chvíli zapomenout na těžké chvíle, které si letos v Afghánistánu naše armáda prožila," uvedl ministr obrany Martin Stropnický. Herci a herečky odehráli obě představení bez nároku na honorář.

Divadlo Sklep funguje přes 4 desetiletí

Divadlo Sklep vzniklo v roce 1971 ve sklepě babičky Davida Vávry, jádro souboru se utvořilo o sedm let později. Od roku 1980 vystupují členové v Praze na Dobešce. Ke stálému repertoáru patří představení Besídka, v jehož scénkách, písních a skečích se odráží osobitý humor divadla. Besídka je pokaždé sestavena z jiných scének.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Pavel vzpomínal na Jugoslávii. Smrt byla blízko. A pravda o tom, jak mluvíme s Rusy

20:30 Generál Pavel vzpomínal na Jugoslávii. Smrt byla blízko. A pravda o tom, jak mluvíme s Rusy

Jak zabránit třetí světové válce? Málokterý Čech nesl na svých bedrech tolik odpovědnosti jako gener…