Dluhová dohoda: Babiš kývne, Orbán hodí vidle. A teď má EU další problém

16.07.2020 12:13

Zatímco český premiér, předseda vlády Andrej Babiš (ANO), tvrdí, že nebude vzdorovat plánům Evropské komise na restart ekonomiky, který bude zároveň znamenat zadlužení celého společenství o 750 miliard euro, švédská a maďarská vláda naznačuje, že bude vzdorovat. O možném krachu budoucích jednání informuje server Euractiv.

Dluhová dohoda: Babiš kývne, Orbán hodí vidle. A teď má EU další problém
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.
reklama

„Švédské veto pro víceletý finanční rámec a fondu obnovy Evropské unie je stále ve hře. Švédský premiér Stefan Löfven ve středu (15. července) řekl, že doufá v rychlé vyřešení neshod ohledně Fondu pro obnovu EU a příštího sedmiletého rozpočtu. Nevyloučil však švédské veto,“ napsal server k tématu.

Anketa

Zaslouží si zesnulý Miloš Jakeš úctu?

82%
18%
hlasovalo: 12177 lidí

Jistěže potřebujeme fond obnovy. ...Ale měl by být zaměřen na věci, které skutečně potřebujeme a měl by stát na výhodných půjčkách, nikoli na dotačních grantech,“ zdůraznil švédský předseda vlády na společné tiskové konferenci se španělským předsedou vlády Pedrem Sanchezem. Sanchez se snažil svého švédského kolegu přesvědčit, aby kabinet severské země kývl na fond obnovy v jeho stávající podobě, tedy v podobě dotací.

Z tiskové konference vyplynulo, že se pánové neshodli a evropskou sedmadvacítku ještě čeká složité jednání. Před novináři však také prohlásili, že mají jeden společný cíl. „Máme společný cíl – vyjít z této krize se silnější Evropou,“ oznámili premiéři.

Italský premiér Giuseppe Conte volá po co nejrychlejším přijetí plánu na finanční obnovu EU. Italský předseda vlády volá po tom, aby prostředky z fondu obnovy byly k dispozici už na konci tohoto roku. Pro své stanovisko získal podporu italského parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…