Do Česka dnes přiletí čínský prezident

28.03.2016 6:31 | Zprávy
autor: čtk

Do Česka dnes přiletí na třídenní návštěvu čínský prezident Si Ťin-pching. Letoun s početným doprovodem by měl na ruzyňském letišti přistát dvě hodiny po poledni. Nejvyšší čínský představitel má dnes v oficiálním plánu jen setkání s českým prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Do Česka dnes přiletí čínský prezident
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman a čínský prezident Si Ťin-pching

Na lánském zámku oba politici společně povečeří, vysadí strom a odkryjou památeční cedule. Možná se také projdou po lánském parku.

Hlavní program čínského prezidenta je naplánován na úterý. Nejprve ho čeká oficiální přijetí s vojenskými poctami na Pražském hradě a poté bude jednat se Zemanem. Odpoledne se setká s dalšími politickými představiteli včetně premiéra Bohuslava Sobotky. Z Prahy odletí ve středu, ještě předtím navštíví podnikatelské fórum a Strahovský klášter.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už jsme zase nějaký protektorát? Rajchl o Pavlovi, sudeťácích a rozkazech

18:30 To už jsme zase nějaký protektorát? Rajchl o Pavlovi, sudeťácích a rozkazech

„Jsme už zase nějaký jejich protektorát, v rámci něhož nám budou tady dosazovat svého protektora?“ p…