Do Olomouckého kraje přijede na třídenní návštěvu prezident Zeman

20. 3. 2017 6:19

Do Olomouckého kraje dnes přijede na třídenní návštěvu prezident Miloš Zeman. Jde o čtvrtou návštěvu v tomto kraji za jeho působení v prezidentské funkci. Tentokrát pojede především na Prostějovsko a Olomoucko. V plánu má návštěvu české zbrojařské společnosti Excalibur Army ve Šternberku či firmy Nutrend v Chválkovicích. Zamíří i za vojáky prostějovských speciálních sil. Veřejné debaty s občany prezident absolvuje v Hněvotíně, Šternberku, Uničově a Konicích.

Do Olomouckého kraje přijede na třídenní návštěvu prezident Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman oznámil svou opětovnou prezidentskou kandidaturu

Zeman návštěvu zahájí dnes dopoledne na olomouckém hejtmanství, kde se setká s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem (ANO) a krajskými zastupiteli. Poté pojede do společnosti Nutrend, která patří k předním tuzemským výrobcům potravinových doplňků a sportovní výživy. V plánu má setkání s vedením i zaměstnanci firmy. První den ukončí debatou s obyvateli Hněvotína na Olomoucku, obec loni vyhrála krajské kolo soutěže Vesnice roku.

Úterní program prezidenta začne návštěvou společnosti Excalibur Army ve Šternberku, kde se setká s vedením i zaměstnanci. Ve Šternberku plánuje Zeman také veřejnou debatu s obyvateli, která bude odpoledne na Hlavním náměstí. Pak se setká s obyvateli Uničova.

Ve středu zamíří prezident nejprve do Prostějova k 601. skupině speciálních sil generála Moravce, kde zhlédne ukázku akčního zásahu. Pobyt v kraji zakončí v Konici na Prostějovsku. Sejde se tam s obyvateli a návštěvu ukončí tiskovou konferencí v obřadní síni zámku.

Olomoucký kraj za tři dosavadní návštěvy prezidenta zaplatil ze svého rozpočtu dohromady více než 1,1 milionu korun. Většinu nákladů tvořily výdaje za občerstvení prezidentského páru a jeho doprovodu čítajícího několik desítek lidí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátů novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

15:06 Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátů novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

REPORTÁŽ Slovními přestřelkami se to hemžilo na semináři k novinářské etice a objektivitě, kterou v …