Do Vyškova dojela ve 4:30 poslední část amerického konvoje

14.09.2015 6:39 | Zprávy

Do vyškovských kasáren dorazila dnes ve 4:30 poslední, šestá kolona vozidel americké armády, která míří na cvičení NATO Brave Warrior do Maďarska, sdělila ČTK mluvčí vyškovského vojenského areálu Monika Nováková. První část přijela už v neděli v 17:30 a u vjezdu do kasáren vítalo vojáky několik nadšenců. Konvoj vyjel z bavorského Vilsecku rozdělený na šest částí a ve 150 vozech přes Česko projíždí 550 vojáků.

Do Vyškova dojela ve 4:30 poslední část amerického konvoje
Foto: David Daniel
Popisek: Americký konvoj přijely podpořit také různé kluby vojenské historie

Do Maďarska se vydají příslušníci 2. jízdního pluku americké armády dnes až v 18:00. „U nás mají zajištěné stravování a přespání. Kromě odpočinku se budou věnovat údržbě vojenské techniky a také doplnění pohonných hmot,“ řekla Nováková. Večer vyjedou také proto, aby se vyhnuli dopravní špičce. Jejich cesta do Maďarska pokračuje po dálnici D1 k Brnu a poté po dálnici D2 směrem na Lanžhot a přes Slovensko.

První část konvoje projela Českem bez potíží podle časových předpokladů, dalších pět částí vjelo do Česka na bývalém hraničním přechodu v Rozvadově na Tachovsku v hodinových rozestupech. Příjezd se zpozdil kvůli tomu, že jedno z vozidel ve druhé koloně vypovědělo službu. Další části konvoje se zastavily, aby se nesjely.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lev XIV. Nový papež je poprvé z USA

19:25 Lev XIV. Nový papež je poprvé z USA

Nového papeže zvolili sbor kardinálů volitelů 8. května. Výsledek úspěšného hlasování oznámil světu …