Do čela komise pro GIBS opět kandidují Zahradníková a Ferjenčík

16.04.2018 17:54 | Zprávy
autor: nab

O funkci předsedy sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se opět ucházejí poslanci Zuzana Majerová Zahradníková (ODS) a Mikuláš Ferjenčík (Piráti). Tajná volba se uskuteční ve středu, o den dřív nominace projedná volební komise, sdělil dnes ČTK její předseda Martin Kolovratník (ANO). Místo v čele komise pro kontrolu GIBS se uvolnilo potom, co na ně rezignoval začátkem března Zdeněk Ondráček (KSČM).

Do čela komise pro GIBS opět kandidují Zahradníková a Ferjenčík
Foto: Archiv ZMZ
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková

Ondráček, jehož nominace do čela komise budila spory, vedl komisi jen několik dní. Rezignací předešel sněmovnímu hlasování o svém odvolání, které chtěla prosadit většina stran. Části poslanců vadilo Ondráčkovo působení za socialismu, kdy jako člen pohotovostního pluku zasahoval proti protirežimním shromážděním. Kvůli jeho zvolení demonstrovali lidé v několika městech.

Majerová Zahradníková a Ferjenčík byli ve volbě předsedy komise zkraje března Ondráčkovými protikandidáty. Ferjenčík tehdy vypadl v prvním kole. Majerovou Zahradníkovou porazil Ondráček v kole druhém. Ondráček je od loňského prosince místopředsedou bezpečnostního výboru, od poloviny března vede jeho podvýbor pro policii a bezpečnostní služby. Stejný podvýbor vedl i v minulém volebním období.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Co je ta polopravda?

,,Babišova vláda nedává 2 procenta, ale vždyť Fialova vláda je nedávala taky. To je polopravda.“ Sám tvrdíte, že jste závazek vůči NATO nesplnili, tak co je ta polopravda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„A proto odcházíme!“ Politická vražda? Mrtvá ministryně se nebála ani EU

9:51 „A proto odcházíme!“ Politická vražda? Mrtvá ministryně se nebála ani EU

Konzervativní politička Ann Widdecombeová, jedna z hlavních tváří strany Reform UK Nigela Farage, by…