Do dvou do rána! Kvůli manželovi Witowské z ČT: ODS zuří kvůli 22 miliardám, které prý přikryli Piráti

24.01.2020 11:50 | Zprávy
autor: Miloš Polák

Na zastupitelstvu hlavního města Prahy to tentokrát jiskřilo. Kvůli zakázce Dopravního podniku hlavního města Prahy na servis souprav metra. Opoziční ODS tvrdí, že kontrakt vyjde na 22 miliard. Hněv ODS se za to snesl nejen na představitele města, ale také na hlavu ředitele dopravního podniku Petra Witowského, manžela známé moderátorky České televize Světlany Witowské. Na stranu opozice se postavil i Jiří Pospíšil (TOP 09).

Do dvou do rána! Kvůli manželovi Witowské z ČT: ODS zuří kvůli 22 miliardám, které prý přikryli Piráti
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Petr Witowski

Zastupitelé ODS, kteří jsou toho času v zastupitelstvu hlavního města Prahy v opozici, se zlobí. Tvrdí, že dopravní podnik rozehrál podivnou hru kolem zakázky na servis souprav metra linek A a B, kterou v uzavřeném jednacím řízení bez uveřejnění získala společnost Škoda Transportation spadající do podnikatelského impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Jde o dlouhodobou zakázku až do roku 2035 a DPP kvůli ní prý vydá z pokladny až 22 miliard korun.

ODS upozornila, že Petra Witowského dostalo do vedení dopravního podniku hnutí Jana Čižinského Praha Sobě – a to bez výběrového řízení. Právě tento ředitel měl zadat dlouholetou zakázku, kterou považují občanští demokraté za problematickou.

„Byl jsem poslední primátor, který se snažil dopravní podnik očistit od nevýhodných smluv a různých klientelistických vazeb. Z tohoto důvodu jsem také prosadil výběrové řízení na nového generálního ředitele a zorganizoval přes současného senátora Václava Lásku audit podezřelých zakázek. Na tomto základě jsem se snažil zrušit nevýhodné zakázky, zefektivnit chod firmy a posílit její vlastní činnosti. O to více mě současný vývoj mrzí. Zároveň vyzývám Radu hlavního města Prahy, v čele s primátorem Hřibem, aby podobné jednání netolerovali a okamžitě odvolali ředitele Dopravního podniku, pana Witowského,“ uvedl bývalý primátor za ODS Bohuslav Svoboda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to myslíte?

Jak to myslíte, že si německý ministr a bavorský premiér sudetský sjezd v Brně neužijí? Proč? A i když tvrdíte, že výrok není proti Německu, jste si jistý, že i oni to tak chápou? Nemyslíte, že fakt, že máme teď s Německem dobré vztahy, se i díky takovým výrokům může hodně rychle změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klára Samková: Co mělo jít Česku, šlo Ukrajině. Na dluh

12:21 Klára Samková: Co mělo jít Česku, šlo Ukrajině. Na dluh

„Naše finanční provázanost ve směru k ukrajinským dluhům je už taková, že jsme se v podstatě stali s…