Do hospody jen očkovaní? Zase bude zle: Už padla pohrůžka

18.10.2021 9:14

Hlavní hygienička kráčí po tenkém ledě. Minulý týden oznámila, že může nastat i situace, kdy budou do restaurací vpuštěni jen lidé, kteří prodělali nemoc covid-19 nebo jsou očkovaní nebo obojí. Prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek tady však bouchl do stolu: Takhle ne!

Do hospody jen očkovaní? Zase bude zle: Už padla pohrůžka
Foto: archiv KHS
Popisek: Pavla Svrčinová ještě jako ředitelka krajské hygieny v Ostravě

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová v minulém týdnu zopakovala, že očkování je jedinou cestou z krize. V Česku však očkování pokulhává. Jak zvýšit zájem o ně? Svrčinová konstatovala, že je ve hře i možnost, že by se napříště do restaurací mohli dostat jen očkovaní lidé.

„I to je další stupeň, že ti očkovaní nebo po prodělaní nemoci budou mít vstup, ale to by se musela podstatně zhoršit situace,“ uvedla Svrčinová ve vyjádření pro Českou televizi.

Server Echo24.cz však upozorňuje, že Svrčinová fakticky přichází s návrhem, který není v souladu se zákonem.

Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka by takovýto krok neznamenal nic menšího, než nezákonnou diskriminaci.

„My už jsme se jednou obrátili na Nejvyšší správní soud s opatřeními, která tu byla za ministra Arenbergera, a myslím, že pokud by se opět rozhodla hygiena, vláda, kdokoliv brzdit naše podnikání, které už dosud bylo poměrně dost zasažené, tak musí přijít s nějakou kompenzací a budeme se ptát, jestli je to vůbec takhle možné. Neumím si představit, že by do restaurace chodili pouze očkovaní,“ řekl deníku Echo24.cz Stárek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

15:41 „Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

Vánoční trhy bez podmínek navzdory vládnímu zákazu a proti diskriminaci malých podnikatelů. Jiří Jan…